Wiele osób nie wykonuje tej czynności. To zaniedbanie jest przyczyną wyprysków na twarzy

Ta jedna czynność może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszej cery. Wiele osób o niej zapomina lub ją bagatelizuje. O czym mowa? O myciu gąbek i pędzli do makijażu. Brudne akcesoria do makijażu mogą powodować podrażnienia, zmiany skórne i wypryski.

Pędzle i gąbki to niezbędne akcesoria do wykonania makijażu. Często jednak zapominamy lub pomijamy ich mycie. To duży błąd, przez który cierpi nasza cera. Warto pamiętać, że skóra wytwarza sebum, do tego znajdują się na niej bakterie, kurz i zanieczyszczenia. Jeśli nakładasz kosmetyk niewyczyszczoną gąbką, nakładasz przy okazji łój i brud pozostały po poprzedniej aplikacji produktu. Skutkuje to często zmianami skórnymi i wypryskami. Właśnie dlatego higiena akcesoriów do makijażu jest tak ważna. 

Zobacz wideo Jak najlepiej wyczyścić gąbki do makijażu?

Jak czyścić gąbki typu beauty blender? 

O wszystkie pędzle i gąbki do nakładania podkładu, korektora lub pudru w kremie należy szczególnie dbać. Te akcesoria mają bezpośredni kontakt ze skórą twarzy, więc bakterie namnażają się w nich najszybciej. Dlatego najlepiej myć je codziennie, po każdym użyciu, aby nie stały się siedliskiem bakterii, brudu a niekiedy nawet pleśni. 

Gąbeczki typu beauty blender najlepiej dokładnie oczyścić za pomocą olejku i mydła w kostce. Zalecane jest połączenie tych dwóch metod. Możesz użyć zwykłego olejku do mycia ciała i mydła antybakteryjnego w kostce. Dokładne instrukcje, jak wyczyścić gąbkę typu beauty blender znajdziesz w dołączonym do artykułu wideo. 

Jak czyścić pędzle do makijażu? 

Pędzle do makijażu dzielimy na dwa rodzaje: z syntetycznego włosia i te z naturalnego. Pędzle syntetyczne są bardziej wytrzymałe i odporne na zniszczenia niż pędzle naturalne, dlatego czyszczenie ich jest szybsze i łatwiejsze. Tego rodzaju pędzle najlepiej czyścić olejkiem do mycia ciała lub oliwą z oliwek. Następnie oczyść je wodą z mydłem i pozostaw do wyschnięcia. 

Pędzle z naturalnego włosia nie nadają się do aplikacji tzw. produktów mokrych (podkładu, korektora), ponieważ wchłaniają zbyt dużo produktu. Do mycia tego typu pędzli używaj delikatnego szamponu - np. szamponu dla dzieci. Pamiętaj, aby dokładnie wypłukać pędzel z piany, zanim zostawisz go do wyschnięcia. W przeciwnym razie będzie sztywny i nieprzyjemny. 

Więcej o: