Przekrój cytrynę na pół i posmaruj nią pięty. Nie pożałujesz efektu

Cytryna sprawdzi się świetnie nie tylko w kuchni. Z powodzeniem można użyć ją również do wielu innych rzeczy. Sprawdź, co się stanie, kiedy przekroich cytrynę na pół i natrzesz nią pięty. To genialny, a przy tym banalnie prosty trik, którego efekty mogą zaskoczyć.
Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Z właściwości cytryny zdaje sobie sprawę zapewne każdy z nas. Warto jednak przypomnieć, dlaczego ten owoc od dawna jest tak doceniany przez ludzi. Otóż cytryna m.in. wspiera procesy trawienne pobudzając enzymy i przyśpiesza samooczyszczanie organizmu. Choć cytryna nie dostarcza wcale najwięcej witaminy C, zawiera jej na tyle dużo, by wspierać odporność. Co więcej, zwiera limonen - silny przeciwutleniacz, który ma właściwości przeciwnowotworowe. Jednak wbrew pozorom cytryna nadaje się nie tylko do przygotowywania jedzenia czy napojów. Dzięki temu, że pomysłowość ludzka nie zna granic, znaleziono dla niej także inne zastosowania, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu. Jedno z nich ma związek z pielęgnacją stóp.

Przekrój cytrynę na pół i posmaruj nią pięty. O takim działaniu cytryny nie mówi się często, a efekty mogą zaskoczyć

Wiele osób zmaga się z nadmiernym rogowaceniem skóry na piętach. Choć przyczyn może być wiele, zdecydowanie najpopularniejszą jest błędna pielęgnacja. Wiele osób chcąc pozbyć się suchego i twardego naskórka, nadmiernie ściera pięty sprawiając, że problem jedynie się nasila. I tu z pomocą przychodzi cytryna.

Zabieg zacznij od dokładnego umycia stóp. Następnie wystarczy przekroić cytrynę na pół i posmarować nią dokładnie zrogowaciały naskórek na piętach. Jeśli masz taką potrzebę, możesz posmarować cytryną również całe stopy. Następnie odczekaj 20-30 min i zmyj letnią wodą i użyj kremu nawilżającego. Możesz również pozostawić cytrynę na stopach na całą noc i zmyć rano - wówczas załóż bawełniane skarpetki, by zabezpieczyć stopy i nie wytrzeć soku w pościel. Po takim zabiegu skóra będzie bardziej miękka. Jednak żeby całkiem pozbyć się dolegliwości, taką kurację należy stosować regularnie.

Więcej o: