Krem do depilacji bikini - co warto o nim wiedzieć?

Krem do depilacji bikini to jeden ze środków, jakie są wykorzystywane do usuwania owłosienia z tamtego obszaru. Przekonaj się, co powinnaś wiedzieć, nim zakupisz taki preparat i użyjesz.

Krem do depilacji miejsc intymnych – jak działa i jak go stosować?

Krem do depilacji miejsc intymnych to jedno z chętniej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o usuwanie owłosienia. Kiedy chodzi właśnie o strefę intymną, warto zachować szczególną ostrożność, ponieważ skóra w tym miejscu okazuje się niezwykle wrażliwa. Aby jej nie podrażnić, przy stosowaniu kremu do depilacji należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Preparat zwykle nakłada się za pomocą specjalnej szpatułki, która znajduje się w opakowaniu. Nim jeszcze rozpoczniesz ten proces, dla lepszego efektu, przytnij dłuższe włoski nożyczkami. Po nałożeniu kremu musisz odczekać kilka minut (według wskazania producenta) i pod żadnym pozorem nie przekraczać dozwolonego czasu. Później przy pomocy szpatułki bez problemu usuniesz krem wraz z usuniętymi włoskami.

Jak działa krem do depilacji bikini? Ma on za zadanie rozpuścić keratynę, znajdującą się w strukturze włosa, dzięki czemu możliwe okazuje się jego łatwe usunięcie. Krem do depilacji może też wywołać reakcję uczuleniową, dlatego zawsze warto przed pierwszym użyciem wykonać test na wybranym fragmencie skóry.

Krem do depilacji intymnej – skład

Krem do depilacji intymnej to preparat chemiczny o dosyć intensywnym, często nieprzyjemnym zapachu. W przypadku strefy bikini szczególnie ważne jest nawilżenie, mające jednocześnie redukować ewentualne podrażnienia, wywołane działaniem preparatu. Substancje nawilżające, a zarazem łagodzące, które może zawierać tego rodzaju krem to między innymi ekstrakt z aloesu, mocznik, gliceryna, parafina lub rumianek.

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Depilacja bikini: kremy – czy są skuteczne?

Interesuje Cię depilacja bikini? Kremy, które są dostępne chociażby w drogeriach, są cenione ze względu na swoje szybkie, a zarazem bezbolesne działanie. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że jest to metoda krótkotrwała, ponieważ efekty utrzymują się przez około dwa tygodnie.

Najlepszy krem do depilacji – jak go wybrać?

Najlepszy krem do depilacji – w jaki sposób go wybrać i na co zwracać uwagę? Przede wszystkim, wybierając preparat, który ma Ci posłużyć do depilacji strefy intymnej, zwróć uwagę, czy na opakowaniu znajduje się informacja, że można go używać akurat w tym miejscu. Musi to być środek jak najdelikatniejszy, który nie wywoła podrażnień w trakcie używania.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kremów do depilacji strefy intymnej. Wszystkie one są oparte na podobnej zasadzie działania, choć czas, po którym następuje efekt, może być różny.

Jako najlepsze kremy do depilacji wiele osób wskazuje preparaty firmy Veet, choć jako równie skuteczne wymieniane są także środki marki Bielenda oraz Eveline.

Zobacz też: Wrastające włoski? Oto cztery wskazówki, dzięki którym zapomnisz o tym problemie

Więcej o: