Olejek herbaciany na paznokcie. Jak działa? Efekt cię zaskoczy!

Olejek herbaciany ma wiele cennych właściwości - przyspiesza gojenie ran, wspomaga leczenie trądziku, a także wybiela blizny. To jednak niejedyne jego zastosowania. Olejek herbaciany świetnie działa także na paznokcie. Sprawdź, jak go używać i z jakimi uciążliwymi problemami ci pomoże.

Olejek herbaciany pozyskuje się z drzewa herbacianego rosnącego w Australii i Nowej Zelandii. Ma intensywny zapach i jasnożółty kolor. Wykazuje on wiele cennych właściwości, za które ceniony jest już od wieków - działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwirusowo. Z tego względu świetnie sprawdza się w walce z infekcjami skóry, trądzikiem, kurzajkami, czy grzybicą, także tą na paznokciach! Stosowany na paznokcie pomoże także zregenerować bolesne rany po zerwanych skórkach, a także przy onycholizie, czyli odwarstwianiu płytki paznokcia od skóry pod nim.

Zobacz wideo

Olejek herbaciany na paznokcie - jak go stosować?

Olejek herbaciany jest jednym z nielicznych olejków eterycznych, które można stosować bezpośrednio na skórę, bez uprzedniego rozcieńczania. Można więc nakładać go punktowo za pomocą patyczka higienicznego na miejsca dotknięte chorobą lub moczyć paznokcie w letniej wodzie z dodatkiem kilku kropel oleju. Oba sposoby są bardzo skuteczne pod warunkiem, że stosujesz je regularnie, minimum dwa razy dziennie.

Olejek herbaciany błyskawicznie zwalczy grzybicę i zregeneruje poranioną skórę, która stanie się miękka i przyjemna w dotyku.

Więcej o: