Spryskaj twarz lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy! To ratunek w kryzysowej sytuacji

Lakier do włosów wcale nie musi służyć tylko do utrwalania fryzury. Oprócz tego można użyć go również do wielu innych rzeczy. Spryskaj nim twarz i sprawdź, co się stanie. Efekt może cię zaskoczyć. Zapamiętaj ten trik, bo może przydać się w kryzysowej sytuacji.
Zobacz wideo Dlaczego produkty dla kobiet są droższe?

Wbrew pozorom lakier do włosów świetnie sprawdza się nie tylko do utrwalania fryzury. Dzięki temu, że pomysłowość ludzka nie zna granic, znaleziono dla niego także wiele innych zastosowań, które okazują się niezwykle przydatne na co dzień. Lakier do włosów można np. wykorzystać do przedłużania świeżości firanek czy zapobieganiu farbowania butów. Przyda się również wtedy, gdy w kosmetyczce zabraknie jednego kosmetyku. Jakiego? Wyjaśniamy dokładnie poniżej. 

Spryskaj twarz lakierem do włosów. Trik, który przedłuży trwałość makijażu

Szykujesz się na ważne wyjście, kończysz swój makijaż i nagle zdajesz sobie sprawę, że skończył ci się utrwalacz do makijażu? Nic straconego. W takiej kryzysowej sytuacji możesz wykorzystać lakier do włosów. Wystarczy, że z odległości 30-40 cm spryskasz nim twarz, zasłaniając oczy. To stary trik drag queens! Na ten trik można jednak pozwalać sobie jedynie od czasu o czasu, kiedy naprawdę przed ważnym wyjściem zabraknie specjalnej mgiełki utrwalającej. Zbyt częste utrwalanie makijażu lakierem do włosów mocno przesuszają skórę i może prowadzić do uczuleń.

Spryskaj rajstopy lakierem do włosów. Pomocny trik, gdy pojawi się na nich oczko

Warto również pamiętać, że lakier do włosów może nam przyjść z pomocą również w innej kryzysowej sytuacji. Jakiej? Kiedy na rajstopach pojawi się dziurka, a my nie mamy przy sobie zapasowej pary i nie chcemy, by dziurka się powiększyła. Wówczas wystarczy spryskać to miejsce lakierem, a oczko nie przesunie się dalej. Ponadto można popsikać całe rajstopy tuż po ich założeniu, aby nie podarły się tak szybko. 

Więcej o: