Skuteczny sposób na zmarszczki? Dodaj do kremu jeden produkt z szafki kuchennej

Domowe sposoby na zmarszczki pozwalają na dłużej zachować młodo wyglądającą skórę, i to bez stosowania drogich kosmetyków. Świetnym trikiem na opóźnienie powstawania zmarszczek jest dodanie jednego produktu, który znaleźć można w swojej kuchni. Stosuje go sama Jennifer Lopez! Dowiedz się więcej na temat tego sposobu.
Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby

Na powstawanie zmarszczek składa się wiele czynników. Choć sporą rolę odgrywa genetyka, to w znacznej części kondycja skóry zależy jednak od trybu życia oraz codziennej pielęgnacji. Niestety, kobietom często zdarza się zapominać o odpowiedniej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Co ciekawe, powstawaniu zmarszczek można zapobiec w domowy, naturalny i tani sposób, dodając do kremu jeden składnik z naszej kuchni. Od lat ten trik stosuje sama Jennifer Lopez! Sprawdź, jak w domowym zaciszu zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Skuteczny sposób na zmarszczki? Dodaj do swojego kremu oliwę z oliwek

Na rynku kosmetycznym roi się od kosmetyków, których zadaniem jest opóźnić starzenie się skóry. Jednak wcale nie trzeba wydawać zawrotnych sum, by odpowiednio zadbać o swoją cerę. Zatem co zrobić, by osiągnąć wymarzony efekt? To naprawdę bardzo proste! Przed nałożeniem swojego podstawowego kremu nawilżającego, wystarczy dodać do niego trochę oliwy z oliwek - jeśli twoja skóra reaguje na niego dobrze, możesz zwiększać jego ilość. Oliwa z oliwek wykazuje bowiem właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwzmarszczkowe, odbudowujące, zapobiega utracie wilgoci, a także przywraca naturalną barierę lipidową skóry. 

To trik, który od lat stosuje sama Jennifer Lopez. Gwiazda w jednym z wywiadów zdradziła, że odkąd skończyła 22 lata, stosuje oliwę z oliwek do pielęgnacji twarz, a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. - Nigdy nie miałam botoksu. Nie jestem tego typu osobą. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy to robią, ale to nie dla mnie. Bardziej interesuje mnie naturalne podejście do pielęgnacji skóry - przyznaje JLo.

Więcej o: