Jak używać zalotki? Co daje zalotka? Oczekiwania vs efekty

Jak używać zalotki tak, aby rzęsy zyskały ładny skręt? Sprawdź opinie i zasady bezpieczeństwa. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Co daje zalotka i do czego służy?

W teorii zalotka sprawia, że rzęsy stają się dłuższe, podkręcone i mocniejsze. Po latach zapomnienia ten tradycyjny przyrząd powraca do łask i to w różnej formie. Na rynku dostępne są zalotki elektryczne, mechaniczne i chemiczne. Nowoczesną formą zalotki można nazwać zabieg liftingu rzęs, na który coraz częściej decydują się też mężczyźni. 

Zalotka do rzęs - efekty. Opinie użytkowników

Wiemy już mniej więcej, co daje zalotka do rzęs, czas poznać opinie użytkowników i efekty, jakich możemy się spodziewać. Na kosmetycznych forach internetowych można znaleźć posty, z których wynika, że większość pań nie widzi znaczącej różnicy po zastosowaniu zalotki, zwraca się uwagę na to, że przyrząd przed zabiegiem powinien być delikatnie nagrzany. Dodatkowo często efekt zalotki zostaje zniwelowany po użyciu tuszu do rzęs.  

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Jak poprawnie używać zalotki, by uniknąć błędów? 

Wypowiedzi użytkowniczek świadczą również o tym, że zalotka z jednej strony może delikatnie podkręcić rzęsy, ale z drugiej istnieje też ryzyko utraty oprawy oka. Jak poprawnie używać zalotki? Poniżej kilka zasad bezpieczeństwa. 

Zobacz też: Lifting rzęs- alternatywa dla sztucznych rzęs, która może Ci się spodobać

Jak bezpiecznie używać zalotki?

  1. Przed użycie sprawdź, czy na zalotce jest ochronna gumka, jej brak może skutkować złamaniem rzęs
  2. Najlepszy efekt uzyskasz po lekkim podgrzaniu zalotki suszarką, ciepłe narzędzie trzymamy na rzęsach ok. 20 sekund. Bardzo ważne jest to, aby w tym czasie pozostać bez ruchu, nagły obrót głową może skutkować ''nagim okiem''. 
  3. Po podkręceniu rzęs zalotką mocno wytuszuj rzęsy

Jak nie używać zalotki? O tym zapomnij

Jak nie używać zalotki? Chociaż wiele osób zachęca do podkręcania pomalowanych już rzęs, to zdecydowanie nie warto ryzykować. Zaschnięty tusz powoduje, że rzęsy stają się sztywne i łatwo można je połamać. 

Zobacz też: Prosty i szybki trik na długie oraz gęste rzęsy. Pomoże produkt, którego codziennie używasz do makijażu twarzy

Więcej o: