Henna na brwi w domu? Trzy triki, które wzmocnią i przedłużą efekt koloryzacji

Wiele z nas farbuje brwi henną. Nie zawsze jednak efekty tego domowego zabiegu są zadowalające. Co możesz zrobić, by wzmocnić efekt i przedłużyć jego trwałość? Podpowiadamy.

Brwi są często nazywane ramą oczu i całej twarzy. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób poświęca wiele czasu ich pielęgnacji. Chcesz, aby twoje brwi były piękne i wyraziste? Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest henna.

Henna na brwi w domu? O tym pamiętaj

Henna brwi to zabieg, który może wykonać samodzielnie każda z nas w warunkach domowym. Głównym jego zadaniem jest przyciemnianie włosków. Warto pamiętać o tym, że henna może wywołać reakcję alergiczną. Dlatego też warto 48 godzin przed planowanym zabiegiem wykonać test uczuleniowy na skórze.

Zobacz wideo Jak zrobić samodzielnie hennę na brwi?

Henna na brwi - trzy triki, które wzmocnią i przedłużą efekt koloryzacji

Wiele osób nie jest zadowolonych z efektów domowych zabiegów tego typu. Oto trzy proste czynności, które przedłużą trwałość koloryzacji. Efekt może utrzymać się nawet przez 3-4 tygodnie.

  • Przed nałożeniem henny wykonaj peeling brwi. Zabieg ten pomoże pozbyć się martwego naskórka na brwiach. Dlaczego warto go wykonać? Dzięki niemu henna utrzyma się dłużej. 
  • Po zmyciu henny możesz także nałożyć ją na brwi ponownie. Tym razem jednak trzymaj ją o połowę krócej. Przykładowo, jeśli przy pierwszej koloryzacji pozostawiłaś ją na 10 minut, teraz zmyj ją po 5 minutach. 
  • Stosuj specjalistyczne olejki do pielęgnacji brwi lub olej rycynowy. Produkt aplikuj codziennie wieczorem na oczyszczone brwi. 

Henna na brwi - czego nie robić?

Warto także pamiętać, że kluczowe dla trwałości są pierwsze 24 h po zabiegu. Oto czynności, których należy w tym czasie unikać:

  • nie stosuj żadnych kosmetyków do demakijażu;
  • unikaj promieniowania UV;
  • zrezygnuj z sauny, basenu i solarium;
  • unikaj kontaktu z szamponami do włosów i odżywkami. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: