Jak zatrzymać opaleniznę po wakacjach na dłużej?

Piękna opalenizna kojarzy nam się z latem i sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, a ciało wydaje się zgrabniejsze. Nic więc dziwnego, że chcemy ją zatrzymać na dłużej. Jeśli chcesz, by efekt opalania był widoczny nawet po wakacjach, musisz prawidłowo przygotować do tego skórę, a także zadbać o odpowiednie kosmetyki w codziennej pielęgnacji.

Jak zatrzymać letnią opaleniznę? 3 podstawowe kroki

Krok 1: Jeszcze przed wyjściem na plażę pamiętaj o tym, by zrobić peeling całego ciała. W ten sposób usuniesz ze skóry martwy naskórek i przygotujesz ją na przyjęcie opalenizny. Nie zapominaj również o regularnym peelingu po opalaniu, który pozwoli wyrównać koloryt skóry. Wówczas wybierz delikatny peeling cukrowy, który będzie miał również właściwości nawilżające.

Krok 2: Dogłębne nawilżanie opalonej skóry to obowiązkowy krok, jeśli chcesz cieszyć się długotrwałą opalenizną. Po wakacjach należy każdego dnia odżywiać skórę treściwym balsamem lub masłem do ciała. Ponadto bardzo ważne jest nawadnianie skóry od środka. Po powrocie z wakacji pamiętaj o piciu dwóch-trzech litrów wody dziennie.

Krok 3: Aby cieszyć się piękną i zdrową opalenizną przez cały rok, można zastosować kosmetyki brązujące. Na rynku dostępnych jest wiele produktów - od stopniowo koloryzujących balsamów, po dające natychmiastowy efekt samoopalacze, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o: