Robisz hennę na brwi w domu, a efekt nie jest trwały? Może popełniasz ten błąd

Henna na brwi to jeden z najpopularniejszych zabiegów domowych. Niestety efekty nie zawsze są zadowalające. Wiele osób skarży się, że w ich przypadku koloryzacja nie jest trwała. Okazuje się, że często przyczyniają się do tego powszechne błędy.

Zdaniem makijażystów brwi są tak ważne dla twarzy, jak rama dla obrazu. Warto więc zadbać o to, by prezentowały się nienagannie. Wiele z nas farbuje brwi henną - barwnikiem, który jest pozyskiwany z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Już wiele wieków temu doceniano ją na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Obecnie stosuje się ją m.in. do zdobienia ciała i pielęgnacji włosów. Jednak największą popularnością produkt ten cieszy się w zabiegach, których celem jest koloryzacja brwi.

Zobacz wideo Jak zrobić samodzielnie hennę na brwi?

Henna na brwi w domu - unikaj tych błędów

Nie zawsze jednak efekty tego domowego zabiegu są zadowalające. Co może na to wpływać? Oto powszechne błędy, które lepiej wyeliminować. Kluczowe dla trwałości henny są pierwsze 24 h po zabiegu. W tym czasie nie powinnaś stosować żadnych kosmetyków do demakijażu (chodzi oczywiście o okolice brwi). Dlatego też przez 24 h po wykonaniu henny zrezygnuj z makijażu brwi. Oto inne czynności, których należy w tym czasie unikać:

  • unikaj promieniowania UV;
  • zrezygnuj z sauny, basenu i solarium;
  • unikaj kontaktu brwi z szamponami do włosów i odżywkami. 

Aby przedłużyć efekt koloryzacji, przed nałożeniem henny wykonaj peeling brwi. Zabieg ten pomoże pozbyć się martwego naskórka na brwiach. Poza tym po zmyciu henny możesz także nałożyć ją na brwi ponownie. Tym razem jednak trzymaj ją o połowę krócej. Przykładowo, jeśli przy pierwszej koloryzacji pozostawiłaś ją na 10 minut, teraz zmyj ją po 5 minutach.

Henna na brwi w domu - o tym pamiętaj

Warto także pamiętać o tym, że henna może wywołać reakcję alergiczną. Dlatego też warto 48 godzin przed planowanym zabiegiem wykonać test uczuleniowy na skórze.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: