Jak używać antyperspirantu tak, aby był skuteczny?

Jak używać antyperspirantu i czym różni się od dezodorantu? Sprawdź nasz mini przewodnik po kosmetykach higieny osobistej.

Antyperspirant a plamy pod pachami. Jak działa i czy ta ochrona jest skuteczna? 

Antyperspirant jest kosmetykiem dedykowanym do miejscowego stosowania, który ma nas ochronić przed przykrym zapachem i plamami pod pachami. Używa się go głównie pod pachami, ale w drogeriach dostępne są też antyperspiranty do stóp, a nawet dłoni. 

Jak działa antyperspirant i czym różni się od dezodorantu? 

Antyperspirant blokuje wydzielanie potu i nie dopuszcza do powstawania bakterii, które są odpowiedzialne za przykry zapach. Czym antyperspirant różni się od dezodorantu? Przede wszystkim jest bardziej skuteczny i zamiast w formie sprayu, antyperspirant najczęściej występuje jako płyn lub krem do precyzyjnego stosowania.

Jak używać antyperspirantu w kulce? Kilka prostych zasad

Zastanawiasz się, jak poprawnie używać antyperspirantu w kulce? Kosmetyk zawsze nakładamy na czystą i suchą skórę, antyperspirant nałożony na mokre pachy nie wchłonie się zbyt dobrze, przez co będzie mniej skuteczny. Pod wpływem kontaktu z wilgotnym potem antyperspirant tworzy na skórze warstwę podobną w konsystencji do żelu, a zawarte w składzie substancje wnikają do kanałów potowych i w ten sposób blokują pocenie się i namnażanie bakterii. Antyperspiranty w kulce może być mniej skuteczny niż wersja kremowa, ale zawarte w nim składniki takie jak: pantenol, alantoina lub aloes dodatkowo pielęgnują skórę. Po nałożeniu antyperspirantu w kulce należy chwilę odczekać, uczucie wilgoci zniknie dopiero po kilku minutach. 

Zobacz wideo Perfumy w kremie. Sprawdź jak łatwo zrobisz je w domu i stwórz swój niepowtarzalny zapach!

Jak używać antyperspirantu w kremie i czego można oczekiwać po użyciu? 

A jak używać antyperspirantu w kremie? Warto wiedzieć, że taki antyperspirant jest niezwykle skuteczny i stosunkowo szybko wysycha. Podobnie jak w przypadku antyperspirantu w kulce nakładamy kosmetyk na czyste i suche pachy. Przed przykrym zapachem oraz mokrymi plamami na ubraniach chroni nas żel opisany powyżej. Jedyną wadą tego rozwiązania są smugi na ubraniach, dlatego warto nakładać go już po nałożeniu bluzki lub T-shirtu, lub poczekać aż dokładnie wyschnie, a i tak pewnie trzeba będzie użyć mokrej chusteczki do usunięcia smug. 

Antyperspirant niebrudzący ubrań - czy to możliwe? 

Antyperspirant niebrudzący ubrań? Zdecydowanie tak, zamiast białej kremowej konsystencji lepiej jest wybrać opcję przeźroczystego żelu lub kupić antyperspirant apteczny, którego używamy tylko raz w tygodniu. Plamy pod pachami to nie tylko mokre ślady potu, ale też brzydkie żółte nacieki, które widać szczególnie na białym materiale. Można je usunąć przy pomocy roztworu sody z wodą lub od razu kupić dedykowany kosmetyk, który ochroni białe bluzki i koszule.

Antyperspirant a czarne ubrania - opcja duo 

W przypadku czarnych ubrań bardzo częstym problemem są białe ślady, aby uniknąć kupowania na zapas antyperspirantu do białych lub czarnych ubrań warto pomyśleć o opcji duo, która chroni zarówno białe jak i czarne ubrania. Należy jednak podkreślić, że warianty, które chronią kolory nie są już tak skuteczne jak tradycyjne antyperspirant w białym kremie. 

Zobacz też: Używasz antyperspirantu, a wciąż się pocisz? Prawdopodobnie nakładasz go źle

Więcej o: