Jak używać bronzera tak, aby nie pobrudził ubrań i pięknie się prezentował na ciele?

Jak używać bronzera w sztyfcie lub kremie? Sprawdź koniecznie skuteczne patenty na ładną opaleniznę po sezonie.

Aplikowanie bronzera w kontrze do tradycyjnego samoopalacza 

Bronzer od tradycyjnego samoopalacza różni się konsystencją i trwałością. Samoopalacz powstał z myślą o długim efekcie, ale z czasem okazało się, że jest to dosyć kłopotliwy kosmetyk, który po jednej aplikacji najczęściej odstawiamy na półkę. Problemem samoopalacza jest specyficzny zapach, sztuczny kolor oraz kłopoty z aplikacją. 

Jak aplikować bronzer? Makijaż dla ciała 

Aplikowanie bronzera przypomina trochę makijaż ciała, który podobnie jak rozświetlać możemy go nałożyć na dowolne partie. Chcesz wiedzieć jak aplikować bronzer tak, aby działał na Twoją korzyść?  Więcej na ten temat piszemy poniżej. 

Zobacz wideo Jak aplikować kremowy bronzer? Wskazówki makijażystki

Jak używać bronzera i rozświetlacza? Kilka podstawowych zasad 

Przed nałożeniem kosmetyków zawsze należy najpierw przygotować skórę, gruboziarnisty peeling, depilacja, masaż- o to wszystko warto zadbać już na samym początku. Jak używać bronzera i rozświetlacza? Jak już wcześniej wspomniano, można skupić się tylko na niektórych częściach ciała- jak kości policzkowe, obojczyki czy nogi, ale bronzer z powodzeniem sprawdzi się też na całej powierzchni. Szczegóły poniżej.

Jak używać bronzera w kremie? Pomocna będzie rękawica  

W każdym sklepie kosmetycznym obok kosmetyków opalizujących znajdziemy też dedykowane akcesoria. Jak używać bronzera w kremie tak, aby można było dokładnie rozsmarować kosmetyk? Pomocna będzie rękawica, czyli rozwiązanie, które zapewnia równomierną aplikację i chroni dłonie przed plamami. 

Jak używać bronzera w sztyfcie? Miejscowa aplikacja

Można nim na przykład wyeksponować kości policzkowe lub zrobić pełen kontur, bronzer w sztyfcie pomoże też wyszczuplić nogi lub nos. Jak używać bronzera w sztyfcie, tak aby dany obszar wydawał się ładniejszy? Wystarczy w wybranym miejscu namalować prostą kreskę, którą następnie blendujemy przy pomocy gąbki do makijażu. 

Bronzer: plamy na ubraniach. Jak uniknąć tego problemu? 

W przypadku aplikacji bronzera na całym ciele jeśli chodzi o ubrania, idealnie sprawdzi się kolor czarny lub cielisty, ewentualne smugi nie będą widoczne. Plamy po aplikacji bronzera na ubraniach w kolorze jasnym będą bardzo widoczne, w tym przypadku zdecydowanie lepiej jest wybrać opcję delikatnego makijażu ciała przy pomocy bronzera w sztyfcie. Po aplikacji dla lepszego efektu można nałożyć rozświetlacz. 

Plamy na ubraniach po aplikacji bronzera powinien usunąć zwykły proszek (jeśli nie, można użyć odplamiacza). Na wyjątkowo tłustą plamę zaleca się przed praniem nałożyć mąkę lub talk, które skuteczne wchłoną tłuszcz.

Zobacz też: Jak usunąć plamy z krwi, wina i inne trudne zabrudzenia?

Więcej o: