Jak zapuścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski będą rosły jak szalone

Piękne i zadbane brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zakłada wykorzystanie pewnego taniego produktu z apteki.

Bardzo często przez nieumiejętną regulację, nasze brwi tracą swój dobry wygląd. Jak więc zapuścić brwi w takich przypadkach? Po jakie produkty sięgnąć? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Głosujcie w naszym plebiscycie "The Best of New Beauty":

Jak zapuścić brwi? Najprostszy domowy sposób

Z pomocą przychodzi olej rycynowy. To produkt, który dostaniecie w każdej aptece. Jego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Zdaniem wielu osób, gdy olej rycynowy jest regularnie stosowany, przynosi rewelacyjne efekty. To między innymi wzmocnienie włosków, a także pojawienie się nowych. Kiedy należy spodziewać się pierwszych efektów takiej kuracji? Zazwyczaj pojawiają się one po mniej więcej 2-3 tygodniach.

Jak zapuścić brwi? Podpowiadamy krok po kroku

Jak wprowadzić olej rycynowy do pielęgnacji brwi? Produkt aplikuj codziennie wieczorem (po zmyciu makijażu) bezpośrednio na brwi. Możesz posłużyć się patyczkiem do uszu lub cienkim pędzelkiem. Warto także zwrócić uwagę na pewien ważny szczegół. Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Jednak olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów (olej to ciekły tłuszcz, który jest uzyskiwany w czasie tłoczenia różnych części roślin).

Jak zapuścić brwi? Skorzystaj z właściwości mleka

Jednak olej rycynowy to nie jedyny produkt, który sprawdza się w pielęgnacji brwi. Możesz także skorzystać z cennych właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: