TikTokerka pokazuje, jak prawidłowo myć włosy. Dużo osób popełnia podstawowy błąd

Mycie włosów nie należy do najtrudniejszych czynności w codziennej pielęgnacji, ale okazuje się, że wiele osób popełnia podstawowy błąd. Pewna Tiktokerka w sieci zaprezentowała, jak powinniśmy to robić, by nasze końce nie były przesuszone.

Jak prawidłowo myć włosy? Chyba nikt z nas tak naprawdę nigdy nie zastanawiał się, czy popełnia jakieś błędy w codziennej pielęgnacji. Okazuje się, że wielu z nas robi to źle. Jak zatem powinniśmy to robić? 

Zobacz wideo

Tiktokerka wyjaśnia jak myć włosy 

Podstawowym błędem, który większość z nas popełnia, jest nierozczesywanie włosów przed ich umyciem. To właśnie powinien być krok pierwszy w pielęgnacji. Później powinno być łatwiej, ale nie do końca tak jest. Rozprowadzanie szamponu na całej długości włosów również jest błędem, bo może przyczynić się do przesuszania końców. Czyli jak to zrobić? 

Według Audrey szampon powinno rozprowadzać się tylko przy skórze głowy, a powstałą pianą umyć jego końce. Na nagraniu, które opublikowała, pokazała, jaka metoda jest błędna i na co warto zwrócić uwagę. 

Audrey regularnie publikuje filmy dotyczące pielęgnacji włosów 

Dziewczyna dzięki swoim filmikom stała się bardzo popularna w sieci. Na TikToku obserwuje ją już ponad 1,5 miliona fanów, a niektóre nagrania mają nawet 17 milionów wyświetleń. W kolejnym nagraniu Audrey pokazała, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja włosów. Najważniejszą sprawą przed nałożeniem szamponu na włosy powinno być ich rozczesanie i spłukanie ciepłą wodą. Niektóre osoby popełniają błąd, wybierając temperaturę wody do mycia włosów. 

Na filmiku widać również dokładnie, jaką ilość produktu TikTokerka nakłada na włosy. Zanim jednak to zrobi, rozciera go w rękach. Nie da się ukryć, że włosy dziewczyny wyglądają na naprawdę zadbane. Jeśli to kwestia ich mycia, to taki sposób każdy z nas powinien wprowadzić do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Więcej o: