Suche i pękające dłonie? Jest na to banalny sposób. Pomoże produkt z apteki za kilka zł

Spierzchnięta skóra dłoni to problem, który dotyka wiele osób. Szczególnie teraz, kiedy z powodu pandemii zdecydowanie częściej niż wcześniej sięgamy po płyny do dezynfekcji, które mocno przesuszają skórę. Co zrobić, by przywrócić jej gładkość i nawilżenie? Pomoże produkt z apteki, który dostaniesz już za kilka złotych!

Skóra na dłoniach jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych - płynu do naczyń, mydła, czy płynów do dezynfekcji, które przez zawarty w nich alkohol mogą prowadzić do zaburzeń w warstwie hydrolipidowej naskórka, a co za tym idzie - wysuszać i podrażniać skórę. Z tego względu powinniśmy przykładać szczególną uwagę do jej pielęgnacji.

Zobacz wideo

Prosty sposób na suche dłonie - gliceryna

Jak skutecznie ją zregenerować? Z pomocą przyjdzie gliceryna, którą dostaniemy w każdej aptece już za kilka złotych. Wystarczy przed snem wmasować kilka kropel gliceryny w oczyszczoną skórę dłoni, a następnie nałożyć na nie rękawice i pozostawić na noc. Taki zabieg dogłębnie nawilży skórę, przywracając jej miękkość i przyjemną gładkość.

W walce z wysuszoną skóra świetnie sprawdzi się także maść z witaminą A, którą można kupić w każdej aptece, a jej koszt nie przekracza 10 złotych. Najlepiej stosować ją na noc, jako regenerującą maseczkę dłoni. 

Jeśli chcesz na co dzień cieszyć się gładką skórą dłoni, pamiętaj o nakładaniu na nie kremu po każdym umyciu dłoni, a także o regularnych peelingach, które usuną martwy naskórek. Możesz do tego wykorzystać gotowe peelingi do ciała, lub przygotować domową mieszankę z miodu i cukru. 

Więcej o: