Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski będą rosły błyskawicznie

Bardzo często przez nieumiejętną regulacją nasze brwi tracą dobry wygląd. Jak w takiej sytuacji możemy je zagęścić? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Podpowiadamy krok po kroku, jak zagęścić brwi.

Piękne i zadbane brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych zakłada wykorzystanie pewnego taniego produktu z apteki.

Zobacz wideo Głosujcie w naszym plebiscycie "The Best of New Beauty"

Jak zagęścić brwi? Pomoże tani produkt z apteki

Olej rycynowy na brwi to tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Kupicie go w większości aptek. Jego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Olej rycynowy to produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. To gęsta, jasnożółtej ciecz. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.), linolowego (3 proc.), palmitynowego (2 proc.), stearynowego (1 proc.). 

Jak zagęścić brwi? Najprostszy sposób

Olej rycynowy aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po 1-2 tygodniach takiej kuracji.

Ja zagęścić brwi? O tym pamiętaj

Uwaga! Warto zwrócić uwagę także na pewien istotny szczegół. Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Musimy jednak pamiętać, że olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: