Domowy sposób na gęste brwi? Dzięki tej metodzie będą rosły jak szalone

Bardzo często przez nieumiejętną regulacją brwi stają się cienkie i tracą dobry wygląd. Jak w takiej sytuacji możemy je zagęścić i na nowo zapuścić? Z pomocą przyjdą zarówno domowe sposoby, jak i tani trik z produktem z apteki. Podpowiadamy, jak krok po kroku zagęścić brwi.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Perfekcyjny kształt brwi. Jak je wyregulować?

Wyraziste i gęste brwi to marzenie wielu kobiet, których włoski z natury są cienki lub ucierpiały poprzez zbyt intensywną regulację. Jak zatem zapuścić i zagęścić brwi? Z pomocą przyjdą różne domowe sposoby. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych jest ten z wykorzystaniem pewnego produktu za kilka złotych z apteki.

Zobacz także: Zapobiega zmarszczkom i odmładza skórę. Ten produkt masz w swojej kuchni

Proste, domowe sposoby na gęste brwi? Pomoże m.in. tani produkt z apteki

Mowa oczywiście o oleju rycynowym. To prosta metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i potrafi przynieść naprawdę świetne efekty. Co więcej, olej ten jest tani bardzo łatwo dostępny, bo można kupić go praktycznie w każdej aptece, a jego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Wystarczy aplikować go codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz użyć można na przykład szczoteczki do brwi lub kosmetycznego patyczka do uszu. Przy regularnym stosowaniu pierwsze efekty powinny być widoczne po około dwóch tygodniach kuracji. 

Aplikowanie oleju rycynowego to nie jedyny sposób na przyspieszenie porostu brwi. Podobnie jak w przypadku włosów na głowie, brwi wzmocnić można wcierką z kozieradki. Aby zastosować ją na brwi, namocz nasiona kozieradki w wodzie (najlepiej na kilka godzin lub całą noc), a następnie nałóż powstałą pastę na brwi, delikatnie masując włoski. Po upływie kilkunastu minut zmyj pastę. 

Dobrym sposobem na wzmocnienie, odżywienie i przyspieszenie porostu brwi będzie wykorzystanie żółtka jaja. W tym celu rozbij jajko i oddziel żółtko od białka, a następnie przy pomocy wacika nanieś trochę żółtka na brwi i pozostaw na nich przez około 15 minut. Po upływie tego czasu zmyj brwi letnią wodą. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: