Suche i popękane pięty? Jest na to banalny sposób. Pomoże produkt z szafki kuchennej

Suche i pękające pięty to popularny problem, z którym zmaga się wiele osób. Co zrobić, by pozbyć się bólu i w końcu cieszyć się idealnie gładkimi stopami? Pomoc znajdziesz w swojej kuchni. Działanie jedego z popularnych i tanich produktów z pewnością cię zaskoczy. Kosztuje tylko kilka zł!

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w innych partiach ciała, przez co naskórek narasta bardzo szybko i może mieć problem z naturalnym złuszczaniem. Jeśli nie usuniemy go w odpowiedni sposób, skóra w tym miejscu traci elastyczność, zaczyna rogowacieć, a często nawet pękać tworząc bolesne rany. Osoby borykające się z suchą i mocno zrogowaciałą skórą na piętach bardzo często chcą pozbyć się problemu mocno ścierając ją ostrym pumeksem. To błąd, który prowadzi jedynie do pogorszenia problemu. Co zatem zrobić, by pozbyć się suchych i nieestetycznie wyglądających pięt? Oto sprawdzony, domowy sposób, który nie kosztuje wiele, a może przynieść fantastyczne efekty. 

Suche i popękane pięty? Z pomocą przyjdzie produkt, który znajdziesz w swojej kuchni

Walcząc z suchymi oraz popękanymi piętami, polecamy przypomnieć sobie sposób, który z pewnością doskonale znany jest przez nasze babcie. Mowa o moczeniu stóp w mleku oraz peelingu z sody oczyszczonej. Ten popularny proszek, który obecny jest w szafkach kuchennych w niemal każdej kuchni, skutecznie, ale delikatnie usunie zrogowaciały naskórek, wygładzając pięty.

Jak wykonać taki zabieg? Wystarczy najpierw wymoczyć stopy w lekko podgrzanym mleku, a następnie wetrzeć w problematyczne miejsca sodę oczyszczoną. Po 5 minutach stopu można spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Na koniec warto nałożyć intensywnie nawilżający krem lub np. oliwę z oliwek.

Choć najczęstszą przyczyną suchych i popękanych pięt jest po prostu brak odpowiedniej pielęgnacji oraz nawilżenia, to źródeł tego problemu może być jednak więcej. Zalicza się do nich m.in.: 

  • Otyłość;
  • Choroby tarczycy;
  • Schorzenia skóry (np. łuszczyca, egzema, AZS);
  • Cukrzyca;
  • Zaburzenia krążenia.

Zatem jeśli pomimo dbania o stopy problem pękających pięt nie znika, należy zgłosić się do specjalisty, by ustalić przyczynę tego uciążliwego problemu.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: