Masz ten produkt w lodówce. Nałóż go na włosy, a efekt cię zachwyci

Ta domowa maseczka na włosy jest bardzo skuteczna i banalnie prosta w przygotowaniu. Pomoże między innymi w przypadku łamliwości kosmyków. Poza tym sprawie, że włosy staną ię gładkie, lśniące i miękkie.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Cenne właściwości jajek są doceniane od lat w kosmetyce naturalnej. Możesz je stosować jako dodatek do gotowych kosmetyków lub nawet samodzielnie. Jednym z najlepszych rozwiązań będzie maseczka na włosy, która zapewnia rewelacyjne efekty. Dzięki niej pasma staną się gładkie, lśniące i miękkie. Poza tym ten domowy kosmetyk pomaga często w przypadku łamliwości włosów. 

Masz ten produkt w lodówce. Świetnie wpływa na włosy

Żółtka jajek mają bardzo dobry wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Oto kilka najważniejszych informacji:

  • Jajka zawierają m.in. duże ilości siarki, dzięki czemu łagodzą łupież i zmniejszają wypadanie włosów.
  • Poza tym jako naturalny emulgator doskonale wiążą ze sobą składniki maseczek. Przez to uzyskujemy gładką konsystencję.
  • Białka natomiast jajek zapobiegają łamaniu się włosów. 

Maseczka na włosy z jajka - przepis

Oto jeden z najprostszych przepisów na maseczkę. Do jej przygotowania będziesz potrzebowała dwóch jajek oraz dwóch łyżek dowolnego oleju. Składniki umieść w misce i połącz je ze sobą (np. za pomocą widelca). Następnie umyj włosy, nanieś maseczkę na włosy, nałóż na głowę czepek kąpielowy. Po mniej więcej 15 minutach zmyj maseczkę letnią wodą. Nałóż na włosy odżywkę, a na koniec ją spłucz

Maseczka na włosy z jajka - jak często stosować?

Maseczka z jajka może przynieść rewelacyjne efekty. Jednak bardzo ważna jest regularność i wytrwałość - po jednym zabiegu nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów. Radzi się, by taką maseczkę nakładać na włosy dwa razy w tygodniu. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Może cię także zainteresować:

Więcej o: