Przekrój cebulę na pół i posmaruj nią twarz. Efekty z pewnością cię zaskoczą

Cebula wcale nie musi nam służyć jedynie podczas gotowania. Choć niewiele osób to wie, oprócz walorów smakowych, posiada również wiele innych zalet. Sprawdź, co się stanie jeśli posmarujesz cebulą swoją twarz. Pozbędziesz się problemów i zaoszczędzisz pieniądze.

Więcej takich pielęgnacyjnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo

Cebula, za względu na swoje właściwości, od wieków doceniana jest nie tylko w kuchni. Jest bowiem bogata m.in. w substancje bakteriobójcze, a także witaminę C, dzięki czemu pomaga podczas przeziębienia czy przyczynia się do poprawy odporności. Jest również bogatym źródłem przeciwutleniaczy, a wiele osób nie wyobraża sobie bez niej codziennego przygotowywania posiłków. Wbrew pozorom jednak, cebulę można wykorzystać nie tylko w tradycyjny i powszechnie znany sposób.

Otóż znaleziono dla niej także wiele innych zastosowań, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu, pozwalając np. zaoszczędzić ci pieniądze na kosmetyki. Cebulę można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów, by przyspieszyć ich porost czy naszej skóry.

Nietypowe zastosowanie cebuli. Wykorzystaj ją w pielęgnacji twarzy. Nie pożałujesz efektów

O takim zastosowaniu cebuli mówi się niewiele, ale to warzywo pomaga opóźniać starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. W tym celu należy dokładnie umyć ją i obrać, a następnie przekroić na pół.  Powstałymi połówkami należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu. Taki zabieg wykonywany regularnie sprawi również, że przebarwienia na skórze się rozjaśnią, a cera nabierze jednolitego kolorytu. 

Cebula dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu, może ona pomóc także w przypadku trądziku. Wystarczy wykonać z niej maseczkę, która pomoże zlikwidować pryszcze. W tym wypadku należy obrać cebulę i ugotować ją w całości. Po około 15 minutach, trzeba wyjąć cebulę z wody i pozostawić do delikatnego ostygnięcia. Następnie pozostaje rozgnieść ją na papkę. Na koniec wystarczy przygotowaną maseczkę rozprowadzić na twarzy, na miejscach chorobowo zmienionych i pozostawić na kilkanaście minut, po czym zmyć letnią wodą. Pamiętaj jednak, by przed jakimkolwiek zastosowaniem cebuli na twarz wykonać próbę uczuleniową. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: