Jeden kosmetyk, kilka zastosowań. Jak aplikować róż, by wyglądać zawsze zjawiskowo?

Kupując dany kosmetyk, zazwyczaj nie zastanawiamy się, na ile sposobów możemy go wykorzystać. Mówi się, żeby makijażem się bawić. Dzięki trikom makijażystki możecie to zrobić w swoim domowym zaciszu!

Więcej materiałów z poradami naszej makijażystki znajdziesz na Gazeta.pl

Są takie makijażowe klasyki, które każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Zaliczyć do nich możemy dobrze dobrany podkład, tusz podkręcający rzęsy, rozświetlacz i róż do policzków. Ten ostatni znany jest od lat. 

Zalety tego kosmetyku znali i cenili już starożytni 

- tłumaczy makijażystka Julita Grochała. 

To świetny dowód na to, że róż do policzków towarzyszy kobietom od dawien dawna i ma szczególne miejsce w świecie makijażu

W zależności od tego, gdzie nałożysz róż, możesz uzyskać różne efekty 

Dla profesjonalnych makijażystów nie jest to żadna nowość, ale jeśli nie zaliczasz się do tego grona, to wideo, które przygotowała nasza makijażystka, może pomóc ci odpowiednio aplikować róż na policzkach. Jeśli chcemy je uwypuklić, powinniśmy posłuchać tej rady: "Sposobem na uwypuklenie policzka będzie nałożenie różu w centralnej jego części, na samym tzw. jabłuszku. Taki sposób aplikacji spowoduje, że twój policzek będzie wydawał się bardziej pełny i młodzieńczy" - wyjaśnia makijażystka. 

A co jeśli chcemy bardziej podnieść kości policzkowe? To również jest możliwe bez żadnych operacji plastycznych, a jedynie przy pomocy różu. "Nałóż róż pod kątem ostrym i kieruj go w kierunku skroni" - tłumaczy Julita. 

Kolejnym sposobem na róż w roli głównej jest odświeżanie. Pewnie zastanawiacie się, jak odświeżyć look tym kosmetykiem. Nasza makijażystka wyjaśnia to w ten sposób: 

Nałóż róż centralnie tak jak w pierwszym przykładzie oraz dołóż go na czubku nosa oraz na załamaniu swojej brody. Tak nałożony róż wyostrzy kolor twojej tęczówki oraz doda ci świeżości. 

A jak to wszystko wygląda w rzeczywistości? Zobaczcie w najnowszym odcinku Home Beauty.

Porozmawiajmy o urodzie. Weź udział w naszej ankiecie!

Więcej o: