Piękne brwi jak po wyjściu z salonu? Oto niezawodny domowy sposób

Brwi to najpiękniejsza oprawa oczu, która potrafi całkowicie odmienić wygląd naszej twarzy. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet marzy o zadbanych, idealnie podkreślonych brwiach. Chcąc się jednak cieszyć brwiami, jak po wyjściu z salonu, wcale nie trzeba wydawać na to kroci. Podpowiadamy, jak uzyskać podobny efekt w zaciszu własnego domu.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Henna pudrowa to obecnie jeden z największych trendów w makijażu. Nic w tym dziwnego - to bezbolesny zabieg, który skutecznie upiększa brwi, zapewniając długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do czterech tygodni. Jak się okazuje, ten popularny zabieg z powodzeniem wykonamy także w zaciszu własnego domu.

Zobacz wideo

Henna pudrowa w przeciwieństwie do tradycyjnej wykonana jest w 100 procentach z produktów naturalnych, dzięki czemu wykazuje także działanie pielęgnacyjne, dogłębnie odżywiając nasze brwi, a zatem pobudzając je do wzrostu. Henna pudrowa nie wymaga też użycia wody utlenionej, której używa się w przypadku henny tradycyjnej.

Jak wykonać hennę pudrową w domu?

Hennę pudrową można obecnie dostać już w wielu drogeriach, a cena zestawu w zależności od sklepu waha się w przedziale od 19 do 30 złotych. Decydując się jednak na wykonanie zabiegu henny pudrowej, trzeba pamiętać, że może on wywołać reakcję alergiczną, dlatego najpierw należy przeprowadzić próbę uczuleniową.

Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Prosty trik, dzięki któremu wizualnie się odmłodzisz (zdjęcie ilustracyjne)Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Z pomocą przyjdzie trik z linijką

Produkt należy przygotować zgodnie z załączoną do niego instrukcją, a następnie nanieść na oczyszczone brwi, nadając im pożądany przez nas kształt. Po upływie około 30 minut należy zmyć hennę, używając do tego wacika nasączonego letnią wodą. Chcąc przedłużyć efekt zabiegu, możesz nałożyć ją ponownie, tym razem trzymając ją jednak o połowę krócej.

Katolicka influencerka o śmierci 30-letniej Izabeli: Dobrze, że tak się stałoUjawniono treść sms-a zmarłej 30-latki. Napisała go do bliskich ze szpitala

Więcej o: