Wcierka do włosów - abc naturalnej pielęgnacji. Najlepszy sposób na porost i wypadanie włosów

Wcierka do włosów stały się ostatnio bardzo popularne. Marzysz o gęstych i długich włosach? Piękna i zadbana fryzura to nagroda dla wytrwałych. Sprawdź wcierki o najlepszym składzie oraz czarną listę składników.

Wcierka do włosów: co to za kosmetyk i jak się go stosuje? 

Czym jest wcierka do włosów? To rodzaj odżywki w płynie o wodnistej konsystencji na bazie ziół i ekstraktów roślinnych. Jej głównym zadaniem jest poprawa kondycji włosów. Wcierki dostępne są w formie toniku, hydrolatu, sebum lub emulsji do włosów. Do aplikacji wcierki najczęściej używa się: 

  • strzykawki 
  • pipety
  • butelki z atomizerem  

Wcierka do włosów - jak stosować? Instrukcja 

Zastanawiasz się, jak stosować wcierkę do włosów. Jest to bardzo proste zadanie. Oto przygotowana przez nas instrukcja:

I etap - przygotowanie skóry głowy

Przed nałożeniem wcierki warto wykonać peeling - w tej roli idealnie sprawdzą się fusy z kawy dodane po prostu do szamponu. Następnie obficie spłukujemy głowę wodą i jeszcze raz myjemy włosy szamponem tym razem już bez dodatków. Peeling stosuje się maksymalnie raz na tydzień.

II etap - aplikacja wcierki 

Co dalej? Rozprowadzamy wcierkę na włosach i skórze, jednocześnie wykonując delikatny masaż, który poprawia ukrwienie. Po aplikacji wcierkę trzymamy na włosach przez kilka minut, następnie spłukujemy letnią wodą. Wcierki do włosów powinno stosować się codziennie lub co drugi dzień przez cały miesiąc, taki okres czasu pozwoli zaobserwować efekty. 

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Wcierki do włosów: rodzaje. Na co pomaga wcierka? 

Zdaniem wcierki jest ogólna poprawa kondycji włosa, ale też ochrona przed wypadaniem oraz przyśpieszenie wzrostu. Wcierki mogą też sprawić, że włosy staną się gęstsze i mocniejsze. Wcierka wpływa też na oczyszczenie i pielęgnację skóry głowy. Pomoże zminimalizować łupież i sprawi, że włosy nie będą się tak często przetłuszczać. 

Zobacz też: Czy warto stosować ocet jabłkowy na włosy? Wypróbuj ten trik, a będą gładkie i lśniące

Wcierki do włosów na wypadanie - skrzyp polny, łopian, pokrzywa 

Wcierki do włosów na wypadanie o takim składzie skutecznie wzmacniają i odżywiają cebulki. Łopian, pokrzywa i skrzyp polny przyczyniają się też do poprawy ogólnej kondycji włosa. 

Zobacz też: Aloes na włosy: jak go używać? Dzięki temu trikowi uzyskasz spektakularne efekty

Wcierki do włosów na porost - kilka poziomów 

Przy stosowaniu kosmetyków takich, jak wcierki do włosów na porost, na początku warto zaznaczyć, że na efekty przyjdzie nam trochę poczekać. Co więcej, nie powinno się zaczynać pielęgnacji od silnych kosmetyków. 

W pierwszym etapie unikamy wcierek z  alkoholem i  mocno rozgrzewających składników pochodzenia naturalnego jak: chili, czy imbir. To samo dotyczy kosmetyków mentolowych. Należy też uważać na minoksydyl – silna substancja chemiczna. Na początek używamy tak zwanych wcierek zerowych, które bazują na: kwasie hialuronowym 1,5% trójcząsteczkowym i kolagenie morskim. 

Na kolejnym poziomie wcierki oznaczone są numerem 1. Ich zadanie polega na pobudzeniu krążenia i aktywacji mieszków włosów do działania. Idealny skład poziomu 1 to kozieradka oraz palma sabalowa. 

Poziom 2 to wcierki pobudzające, które w składzie mają wspomniany wcześniej imbir oraz chili. Zdarzają się też wcierki z kofeiną i kapsaicyną. 

Wcierka do włosów - czego unikać? 

W pielęgnacji włosów nie warto iść na skróty, sklepowe półki pełne są kosmetyków o problematycznym składzie: SLS, parabeny, silikony - tych składników zdecydowanie należy unikać. 

Zobacz też: Kozieradka na włosy to hit pielęgnacyjny. Hamuje ich wypadanie i przetłuszczanie. Jak użyć jej w domu?

Więcej o: