Jak zagęścić brwi? Domowy sposób, dzięki któremu włoski rosną jak szalone

Makijażyści uważają, że brwi są dla naszej twarzy, jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że wielu z nas zależy na tym, by prezentowały się one nienagannie. Z pomocą przychodzą różne domowe metody pielęgnacji.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zdarza się, że przez nieumiejętną regulację nasze brwi tracą swój dobry wygląd. Jak więc zapuścić je w takich przypadkach? Po jakie produkty sięgnąć? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Anna Lewandowska wybrała się na laminację brwi:

Jak zagęścić brwi? Prosty i domowy sposób

Z pomocą przychodzi między innymi olej rycynowy. To tani produkt, który kupicie w większości aptek. Zdaniem wielu osób, gdy jest regularnie stosowany, przynosi rewelacyjne efekty. To między innymi wzmocnienie włosków, a także pojawienie się nowych. Kiedy należy spodziewać się pierwszych efektów takiej kuracji? Zazwyczaj pojawiają się one po mniej więcej 2-3 tygodniach.

Olej rycynowy to produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. To gęsta, jasnożółtej ciecz. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.), linolowego (3 proc.), palmitynowego (2 proc.), stearynowego (1 proc.). Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę także na pewien istotny szczegół. Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Musimy jednak pamiętać, że olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów.

Brwi - skuteczna domowa pielęgnacja

Jak więc wprowadzić olej rycynowy do pielęgnacji brwi? Produkt aplikuj codziennie wieczorem (po zmyciu makijażu) bezpośrednio na brwi. Możesz posłużyć się patyczkiem do uszu lub cienkim pędzelkiem. Nie jest to jednak jedyny sposób, by zadbać o wygląd i przyśpieszyć wzrost brwi. Oto inne popularne domowe sposoby.

  • Pomocne mogą okazać się jajka. Jak przygotować taki domowy kosmetyk? Najpierw rozbij jajko i oddziel żółtko od białka. Następnie nanieś odrobinę żółtka za pomocą wacika na brwi. Zmyj letnią wodą po upływie 15 minut.
  • Warto także skorzystać z cennych właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: