Masz ją w swojej kuchni. Zahamuje wypadanie i przetłuszczanie się włosów

Szukasz skutecznego sposoby, który pozwoli ci wzmocnić włosy, hamując ich wypadanie? A może borykasz się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów? Zamiast sięgać po drogeryjne odżywki, postaw na naturalną pielęgnację. Ta domowe wcierka skutecznie wzmocni cebulki włosów, a także wyreguluje wydzielanie się sebum.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Do przygotowania domowej wcierki, która skutecznie rozprawi się z problemem przetłuszczających się włosów, potrzebujesz zaledwie jednego składnika, a co najlepsze - zapewne masz go już w swojej lodówce. O co chodzi? O cytrynę, która dzięki właściwościom antyseptycznym i grzybobójczym wyreguluje wydzielanie się sebum, zapobiegając także powstawaniu łupieżu.

Zobacz wideo

Wcierka z cytryny - na łupież i przetłuszczające się włosy

W tym celu należy wycisnąć sok z połowy cytryny, a następnie wcierać go w skórę głowy, wykonując przy tym okrężne ruchy palcami. Jeśli twoja skóra jest skłonna do podrażnień, rozcieńcz sok z wodą, w proporcji 1:2. Po wmasowaniu wcierki pozostawiamy ją na włosach, pozwalając jej wyschnąć bez spłukiwania.

Taki zabieg stosowany regularnie pozwoli nam rozwiązać problem przetłuszczających się włosów, a także dzięki dużej zawartości składników aktywnych zawartych w cytrynie, dodatkowo wzmocni cebulki, stymulując je do wzrostu oraz zapobiegając wypadaniu włosów.

Należy jednak pamiętać o robieniu przerw od stosowania wcierki. Nakładana zbyt często może przesuszyć skórę głowy.

Więcej o: