Zawsze robiłaś to źle? Manikiurzystka gwiazd ujawnia najczęstsze błędy w stylizacji paznokci

Manikiurzystka gwiazd - Amy Hide - podzieliła się swoimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi stylizacji paznokci. Okazuje się, że wiele kobiet popełnia błąd nie zwracając uwagi na te elementy. Mogą one prowadzić nawet do poważnych uszkodzeń płytki.

Więcej tematów dotyczących urody znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Amy Hide to ceniona stylistka paznokci mieszkająca w Londynie. Wśród jej klientów znajdują się takie znane osoby, jak np. Harry Styles. W paznokciowej branży jest obecna od niemal dekady i pracuje w salonie piękności, który został uznany przez wiele magazynów za jeden z najlepszych w Londynie. Jak czytamy na "DailyMail", Amy Hide postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem i zdradziła, co jest bardzo istotne w samodzielnej stylizacji paznokci przeprowadzanej w domowym zaciszu, a o czym najczęściej kobiety niestety zapominają.

 

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

Odpowiednie przygotowanie paznokci to podstawa

- Przygotowanie jest kluczem do każdego zabiegu paznokci. Nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na długotrwałość stylizacji. Dwie ważne cechy to upewnienie się, że dokładnie odsuwasz skórki z płytki paznokcia za pomocą przeznaczonego do tego narzędzia i kończysz lekkim polerowaniem płytki za pomocą bloku polerskiego. Drugim krokiem jest oczyszczenie płytki, a następnie za pomocą bezpyłowego wacika lub nawet ręcznika kuchennego i zmywaczem do paznokci lub acetonem. Zapewni to prawidłowe przyleganie produktu do naturalnych paznokci - tłumaczy Amy.

Regularnie używaj olejku do skórek

- Utrzymuj swoje paznokcie odżywione, aplikując regularnie olejek do skórek. Codzienne stosowanie olejku do skórek nie tylko sprawi, że twoje naturalne paznokcie i skóra będą wyglądać zdrowo, ale także zachowa elastyczność skóry, a naturalne paznokcie będą odżywione i elastyczne pod żelami - mówi manikiurzystka.

Zakładaj rękawice ochronne podczas domowych porządków

- Zawsze chroń paznokcie. To zasada numer jeden. Noś rękawiczki podczas sprzątania i zmywania. Nie używaj swoich paznokci jako narzędzi do takich czynności, jak np. zrywanie etykiety z nowej doniczki - zaznacza Amy Hide.

Paznokcie na wesele dla gościa Kiedyś te paznokcie były modne, a teraz to hit sezonu 2021!

Uważaj podczas samodzielnego wykonywania manicure'u w domu

- Ponieważ drogerie i sklepy internetowe są nasycone zestawami do robienia paznokci w domu, zaobserwowaliśmy ogromny wzrost uszkodzonych paznokci. Jest to spowodowane nieprawidłowym nałożeniem i usunięciem produktu, a czasem nawet samymi produktami. Pomyśl o tym w ten sposób: domowe zestawy do farbowania włosów nigdy nie są tym samym, co posiadanie profesjonalnej koloryzacji. Jeśli już decydujesz się na robienie żeli lub innych tego typu stylizacji w domu, zapisz się na kurs - mówi stylistka.

Żródło: DailyMail

Więcej o: