Suche i popękane pięty? Oto niezawodny sposób na gładkie stopy. Pomoże produkt za grosze

Suche i popękane pięty to niestety bardzo powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób. Co możesz zrobić, by skóra na stopach stała się idealnie gładka? Mało kto o tym wie, ale niezwykle skuteczny może okazać się produkt za grosze, który z pewnością masz w swojej kuchni.

Więcej pielęgnacyjnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Skóra na piętach jest zdecydowanie grubsza niż w innych partiach ciała, a na stopach nie ma gruczołów łojowych, które dbałyby o naturalne nawilżanie, przez co często dochodzi do jej nadmiernego wysuszania, rogowacenia, a nawet pękania. Choć przyczyn bardzo szorstkiej skóry na piętach może być wiele, to najczęstszą z nich jest po prostu brak odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo często osoby chcąc pozbyć się problemu, mocno ścierają pięty ostrym pumeksem. To ogromny błąd, który prowadzi wyłącznie do pogorszenia problemu. Co zatem zrobić, by móc cieszyć się gładkimi i estetycznie wyglądającymi piętami? Oto domowy sposób, który nie kosztuje wiele, ale jego efekty potrafią zaskoczyć.

Banalnie prosty i tani sposób na suche i popękane pięty. Rozwiązanie znajdziesz w swojej kuchni

Walcząc z suchymi i popękanymi piętami, warto zastosować trik, który z pewnością doskonale znany jest naszym babciom, czyli kąpiel z sodą oczyszczoną. Ten niepozorny proszek kosztuje zwykle mniej niż 3 zł i znajdziemy go w niemal każdej kuchni. Soda rozmiękcza zrogowaciały naskórek i skutecznie, ale delikatnie go usuwa. Jak przygotować taką kąpiel dla stóp? 

  • Do miski wlej ciepłą wodę.
  • Wsyp dwie/trzy łyżki sody oczyszczonej.
  • Dokładnie wymieszaj.
  • Włóż stopy do miski i mocz je przez około 15 minut.
  • Nasyp odrobinę sody na dłonie i wykonać peeling pięt, usuwając zrogowaciały naskórek.
  • Na koniec nałóż na stopy solidną warstwę kremu nawilżającego.

Jeśli pomimo odpowiedniego dbania i nawilżania, pięty nadal rogowacieją i boleśnie pękają, należy zgłosić się do specjalisty, by ustalić przyczynę. Źródeł tego problemu może być bowiem znacznie więcej. Zalicza się do nich m.in.:  otyłość, choroby tarczycy, schorzenia skóry (np. łuszczyca, egzema, AZS), cukrzycę czy zaburzenia krążenia. 

Więcej o: