Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na brwi, a efekt cię zachwyci

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzi produkt, który prawdopodobnie masz w swojej kuchni.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Mówi się, że brwi są dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że wielu z nas zależy na tym, by wyglądały nienagannie. Niestety często przez nieumiejętną regulację, tracą one swój dobry wygląd. Jak w takich przypadkach możemy zapuścić brwi? Z pomocą przychodzi produkt, który prawdopodobnie masz w swojej kuchni. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na brwi

Okazuje się, że w pielęgnacji brwi możemy wykorzystać między innymi cebulę. Zawiera ona związki siarki, które stymulują wzrost włosa. Warto więc przygotować sok z cebuli, dzięki któremu w krótki czasie możemy poprawić wygląd brwi. 

Jak przygotować sok z cebuli na brwi? Receptura jest banalnie prosta. Warto oczywiście pamiętać, by w czasie wykonywania zabiegu zachować szczególną ostrożność, by sok nie dostał się do oczu

  • Przekrój cebulę na pół;
  • za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok;
  • nanieś na oczyszczone brwi sok;
  • starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut;
  • pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach;
  • dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Jak zagęścić brwi? Świetny domowy sposób

Jeśli jednak nie chcesz przygotowywać soku z cebuli, możesz skorzystać z popularnego produktu, który kupicie w większości aptek. Mowa oczywiście o oleju rycynowym. Olej ten oraz jego pochodne są wykorzystywane między innymi w produkcji mydeł, farb, wosków, farmaceutyków i perfum. Od lat z powodzeniem produkt ten stosowany jest w domowej pielęgnacji. Jest to chyba jeden z najlepszych domowych preparatów na wzmocnienie i szybszy porost brwi.

Olej aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po dwóch tygodniach takiej kuracji.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: