Przetrzyj twarz połówką cebuli. Z pewnością nie pożałujesz efektów

Co się stanie, jeśli obierzesz cebulę, przekroisz ją na pół i przetrzesz twarz? Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale oprócz walorów smakowych, cebula posiada również wiele innych zalet. Okazuje się, że można korzystać z niej nie tylko podczas gotowania, lecz także pielęgnacji cery.

Więcej pielęgnacyjnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Nie ma wątpliwości, że cebula jest jednym z popularniejszych warzyw w naszej kuchni. Ze względu na walory smakowe oraz cenne właściwości regularnie wykorzystywana podczas gotowania, a także do walki z infekcjami. Jest bowiem bogata m.in. w substancje bakteriobójcze, witaminę C oraz przeciwutleniacze. Choć niewiele osób to wie, cebulę można jednak wykorzystywać nie tylko w tradycyjny sposób. 

Znaleziono dla niej bowiem także wiele innych zastosowań, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu, pozwalając np. zaoszczędzić nieco pieniędzy na kosmetyki pielęgnacyjne. Cebulę można bowiem wykorzystać m.in. do przyspieszenia porostu włosów czy brwi, a także jako środek przeciwzmarszczkowy

Nietypowe zastosowanie cebuli. Pomaga opóźniać starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek

Warto zdawać sobie sprawę, że w pewnym stopniu cebula może pozytywnie wpływać na opóźnienie starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek oraz problemy z trądzikiem. Te właściwości można wykorzystać nakładając ją na twarz. W tym celu należy dokładnie umyć ją i obrać, a następnie przekroić na pół. Powstałymi połówkami należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu. Wykonując to regularnie przebarwienia na skórze się rozjaśnią, a cera nabierze jednolitego kolorytu.

Z cebuli można również wykonać maseczkę, wystarczy obrać cebulę i ugotować ją w całości. Po około 15 minutach, trzeba wyjąć cebulę z wody i pozostawić do delikatnego ostygnięcia. Następnie pozostaje rozgnieść ją na papkę. Na koniec wystarczy przygotowaną maseczkę rozprowadzić na twarzy, na miejscach chorobowo zmienionych i pozostawić na kilkanaście minut, po czym zmyć letnią wodą.

Pamiętaj jednak, by przed jakimkolwiek zastosowaniem cebuli na twarz wykonać próbę uczuleniową. 

Więcej o: