Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na rzęsy, a efekt cię zachwyci

Długie, gęste i wyraziste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Jak osiągnąć ten efekt? Z pomocą przychodzi produkt, który prawdopodobnie masz w swojej kuchni. Sprawdź, co się stanie, jeśli będzieaz nakładać go na rzęsty.

Więcej o pielęgnacyjnych trikach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Mówi się, że brwi są dla twarzy niczym rama dla obrazu, jednak nic nie podkreśla spojrzenia tak, jak wyraziste rzęsy. Nic więc dziwnego, że wielu kobietom zależy na tym, by wyglądały jak najlepiej. Nie trzeba jednak sięgać od razu po odżywki do rzęs, które często są drogie, a w niektórych przypadkach mogą nawet negatywnie wpływać na nasze oczy. Z pomocą przychodzi bowiem naturalny produkt, który prawdopodobnie masz w swojej kuchni

Masz ten produkt w swojej kuchni. Nakładaj go na rzęsy i ciesz się świetnymi efektami

Regularnie słyszy się, że oliwa z oliwek to bardzo cenny produkt w naszej kuchni. Sprawdza się nie tylko jako zdrowi dodatek do potraw, lecz także w codziennej pielęgnacji. Oliwę z oliwek stosować można zarówno do pielęgnacji twarzy oraz ciała, jak i rzęs, na które działa rewelacyjnie. Oliwa z oliwek wzmacnia i zagęszcza rzęsy, do tego jest naturalnym sposobem na ich porost. Jak ją stosować? To naprawdę banalnie proste!

Wystarczy codziennie na noc aplikować oliwę z oliwek na rzęsy za pomocą grzebyka do rzęs, patyczka kosmetycznego lub czystą szczoteczką do maskary. Już po kilku tygodniach regularnego stosowania można zauważyć, że rzęsy stają się dłuższe, bardziej gęste i mocniejsze. Co ważne - oliwy wystarczy niewielka ilość - zbyt hojne nabieranie nie zmieni efektu, a może spowodować, że dostanie się ona do oczu.

Co sprawia, że rzęsy się niszczą?

Podstawowym i najczęstszym czynnikiem, który sprawia, że rzęsy stają się słabe i kruche to nieodpowiednia pielęgnacja oraz demakijaż. Zbyt częste używanie wodoodpornego tuszy, mocne pocieranie rzęs przy zmywaniu makijażu czy stosowanie produktów do demakijażu z alkoholem, mogą skutkować osłabieniem i wypadaniem rzęs. Obojętna dla rzęs nie jest również codzienna dieta. Jeżeli często przechodzisz na restrykcyjne diety i nie dostarczasz organizmowi substancji odżywczych, witamin i minerałów, zarówno włosy, jak i rzęsy mogą na tym ucierpieć. 

Więcej o: