Jak zapuścić brwi? Sposób, dzięki któremu włoski rosną jak szalone

Domowe metody pielęgnacji cieszą się ogromną popularnością. W ten sposób dbamy między innymi o włosy i cerę. Okazuje się, że dzięki domowym sposobom możemy także znacznie poprawić wygląd i kondycję naszych brwi.

Bardzo często przez nieumiejętną regulacją nasze brwi tracą dobry wygląd. Jak w takiej sytuacji możemy je zagęścić? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Jeden z najpopularniejszych zakłada skorzystanie z cennych właściwości oleju rycynowego.

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Jak zapuścić brwi? Sposób, dzięki któremu włoski rosną jak szalone

Olej rycynowy to produkt roślinny, który jest otrzymywany z nasion rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. To gęsta, jasnożółtej ciecz. Jego głównym składnikiem jest gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego. W składzie znajdują się również mniejsze ilości glicerydów kwasów oleinowego (7 proc.), linolowego (3 proc.), palmitynowego (2 proc.), stearynowego (1 proc.). Warto zwrócić uwagę także na pewien istotny szczegół. Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Musimy jednak pamiętać, że olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów.

Jak zapuścić brwi? Podpowiadamy krok po kroku

Olej rycynowy na brwi to tania i domowa metoda, która od lat cieszy się ogromną popularnością i w wielu przypadkach przynosi rewelacyjne efekty. Kupicie go w większości aptek. Jego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Olej rycynowy aplikuj codziennie wieczorem bezpośrednio na brwi. W tym celu możesz na przykład posłużyć się specjalnym cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne mniej więcej po 1-2 tygodniach takiej kuracji.

Może cię także zainteresować: