Jessica Alba stawia na "liftingujące cięcie". Aktorka wygląda teraz 20 lat młodziej

Jessica Alba przez lata stawiała na długie kosmyki, ale przyszedł czas na zmiany. Aktorka ścięła włosy. Wybrała bardzo twarzowego krótkiego boba, który żartobliwie nazywany jest "fryzurą liftingującą". Nie da się ukryć, że to cięcie sprawiło, że gwiazda wygląda jeszcze młodziej.

Więcej artykułów o fryzurach odmładzających znajdziecie na Gazeta.pl

Jessica Alba znana jest z takich produkcji jak "Honey", "Facet pełen uroku", czy "Sin City". Aktorka w tym roku skończyła 40 lat i wygląda olśniewająco. Wraz z przekroczeniem magicznej granicy z czwórką z przodu gwiazda postanowiła na metamorfozę i znacząco skróciła włosy

Odmładzająca metamorfoza. Modne fryzury damskie krótkie dla 50 latki (zdjęcie ilustracyjne) Odmładzająca metamorfoza. Modne fryzury damskie krótkie dla 50 latki

Jessica Alba postawiła na krótkiego boba

Gwiazda na Instagramie jakiś czas temu opublikowała zdjęcia, na których widzimy ją w nowej fryzurze. "Niesforny bob" naprawdę jej pasuje. Bob bez wyraźnie zaznaczonej grzywki pięknie podkreśla jej rysy twarzy i dodaje jej nieco dziewczęcego uroku. Nie da się ukryć, że fryzjer odpowiedzialny za metamorfozę Jessiki Alby zrobił niesamowitą robotę, bo fryzura prezentuje się dobrze w różnych kombinacjach: z włosami pofalowanymi, z przedziałkiem na środku i z boku. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie u kobiet z gęstymi włosami. 

 
Zobacz wideo Jak zrobić idealne zdjęcie? Kilka trików od profesjonalisty

Takie cięcie nie bez powodu nazywane jest "liftingującym", bo rzeczywiście optycznie wyszczupla twarz. Prawdą również jest, że bob zdecydowanie odjął lat aktorce, która wygląda teraz 20 lat młodziej. 

Bob. Komu pasuje ta fryzura? 

Rodzajów tego cięcia jest mnóstwo. W sieci możemy znaleźć takie określenia jak long bob, short bob, cool girl bob, shaggy bob, a-line bob i wiele, wiele innych. Dzięki temu fryzura uważana jest za jedną z najbardziej uniwersalnych i twarzowych. Dobrze dobrany bob potrafi podnieść optycznie owal twarzy, a także zmiękczyć jej rysy. To właśnie dlatego jest on uważany za jedną z najpopularniejszych fryzur odmładzających. Warto znaleźć takiego fryzjera, który dobierze odpowiednie cięcie do kształtu naszej twarzy, dzięki czemu włosy podkreślą nasze atuty, których może na co dzień nawet nie zauważaliśmy.

Swego czasu miłośniczkami takiej fryzury wśród polskich gwiazd były Ewa Chodakowska, Klaudia Halejcio, czy Weronika Książkiewicz. Za granicą zdecydowanie częściej z tym typem cięcia eksperymentowały Jennifer Lopez, Bella Hadid, Beyonce, Adele czy Kim Kardashian. 

Kinga Rusin Kinga Rusin pozuje w bikini. Chodakowska komentuje: "śnieg topnieje za moim oknem"

Więcej o: