Masz ten produkt w kuchni. Nałóż go na brwi, a efekt cię zaskoczy

Jak zadbać o brwi w warunkach domowych? Z pomocą przychodzi prosta i bardzo tania metoda. A potrzebny produkt prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Podpowiadamy krok po kroku, jak wykonać zabieg.

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydełko. Jak to zrobić?

Piękne i wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Niestety często przez nieumiejętną regulację tracą one swój dobry wygląd. Jak możemy zadbać o nie w takich sytuacjach? Z pomocą przychodzi prosta i popularna domowa metoda.

Masz ten produkt w kuchni. Nałóż go na brwi, a efekt cię zaskoczy

W pielęgnacji brwi możemy wykorzystać między innymi cebulę. Zawiera ona związki siarki stymulujące wzrost włosów. Warto więc przygotować sok z cebuli, dzięki któremu w krótki czasie możemy poprawić wygląd brwi. Receptura na ten domowy kosmetyk jest bardzo prosta. 

  1. Przekrój cebulę na pół;
  2. za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok;
  3. nanieś na oczyszczone brwi sok;
  4. starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut;
  5. pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach;
  6. dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Uwaga! Warto jednak pamiętać, by w czasie wykonywania zabiegu zachować szczególną ostrożność, by sok nie dostał się do oczu

Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby

W pielęgnacji brwi świetnie sprawdza się także oliwa z oliwek. Możesz używać jej na dwa sposoby. Wymieszaj niewielką ilość oliwy z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej 30 minut, a następnie zmyj ją letnią wodą. Drugi sposób jest jeszcze łatwiejszy. Podgrzej lekko oliwę z oliwek i masuj nią brwi przez pięć minut. Pozostaw ją na noc.

Możesz także skorzystać z cennych właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Pomocne mogą okazać się także jajka. Jak przygotować taki domowy kosmetyk? Najpierw rozbij jajko i oddziel żółtko od białka. Następnie nanieś odrobinę żółtka za pomocą wacika na brwi. Zmyj letnią wodą po upływie 15 minut.

W rolę Patrizii Reggiani w filmie 'Dom Gucci' wcieliła się Lady GagaPatrizia Reggiani miała żal do Lady Gagi. "To nie ma nic wspólnego z pieniędzmi"

Więcej o: