Włóż pędzle do makijażu do zamrażalnika. Efekt? Przejdzie wasze oczekiwania

W kwestii pędzli do makijażu mamy dwie grupy ludzi. Jedni czyszczą je regularnie, a inni w ogóle. Jest również niewielka grupa ludzi, która trzyma swoje pędzle w... zamrażalniku. Brzmi absurdalnie, ale jest to naprawdę ciekawy trik. Zobaczcie sami.

Więcej urodowych trików znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealne zdjęcie portretowe? Trzymaj się tych kilku zasad

Co prawda zamrażalnik nie kojarzy nam się z miejscem, do którego chowamy kosmetyki, czy akcesoria do makijażu, ale okazuje się, że może w tej kwestii popełniamy błąd. Zwykle pędzle do makijażu przechowujemy w łazience, co swoją drogą wcale nie jest najlepszym pomysłem. Narażone są tam nie tylko na wilgoć, ale również na kontakt z bakteriami, co w połączeniu z naszą skórą może skutkować problemami z cerą. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest przechowywanie ich w zamkniętym pojemniku np. w sypialni. Zanim jednak je tam schowamy, warto wypróbować trik z zamrażalnikiem. 

Pędzle do makijażu trzeba regularnie czyścić

Pędzle do makijażu trzeba czyścić i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nawet jeśli wydaje nam się, że są one z pozoru czyste, to mogą na nich zbierać się kurz, martwy naskórek i zanieczyszczenia obecne na naszej twarzy. Nie możemy zapomnieć również o resztkach kosmetyków, których używamy. Jeśli nie czyścimy pędzli, dajemy pożywkę dla różnego rodzaju drobnoustrojów. Efektem może być podrażniona skóra, różnego rodzaju wysypki, trądzik czy zaskórniki. A tego przecież nikt z nas nie chce? 

Jak często powinniśmy czyścić pędzle do makijażu? Wszystko zależy od tego, z jaką częstotliwością ich używamy. Oczywiście, najlepiej by było po każdym ich użyciu, ale bądźmy realistami, raczej nikt, no może poza profesjonalnymi makijażystkami nie ma na to tak dużo czasu. Zatem dobrym rozwiązaniem jest czyszczenie pędzli raz w tygodniu, jeśli malujemy się codziennie. 

Katarzyna Skrzynecka przeszła metamorfozę? Fanki pod wrażeniem: 'Co za talia!' (zdjęcie ilustracyjne) Katarzyna Skrzynecka przeszła metamorfozę? Fanki pod wrażeniem: "Co za talia!"

Co daje chowanie pędzli do zamrażalnika?

W internecie kobiety chętnie dzielą się swoimi kosmetycznymi patentami. Jedna z internautek powiedziała, że chowa swoje do zamrażalki dzień przed użyciem. Oczywiście wcześniej je dokładnie myje przy pomocy wody i delikatnego detergentu. Potem je dokładnie suszy i chowa do zamrażalnika. Efekt? Pędzle są puszyste, wręcz skrzypią od czystości i wyglądają jak nowe. Ten patent powinny wypróbować wszystkie miłośniczki kosmetycznych trików.

Modne paznokcie na święta Paznokcie na święta - z przymrużeniem oka i na poważnie

Więcej o: