Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szalone

Jak zagęścić brwi? To bardzo powszechne pytanie. Podpowiadamy, jaka domowa metoda może okazać się bardzo pomocna.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak samodzielnie zrobię hennę na brwi?

W pielęgnacji brwi świetnie sprawdza się między innymi oliwa z oliwek. To tania i skuteczna metoda, która w wielu przypadkach zapewnia bardzo zadowalające efekty. 

Jak zagęścić brwi? Pomoże domowy sposób

Oliwa z oliwek jest szeroko wykorzystywana w kuchni i słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Najlepsza jest ta z pierwszego tłoczenia, która stanowi źródło witaminy E. Oliwa z oliwek zawiera także witaminę A, cenne polifenole i przeciwutleniacze. Sprawdza się więc świętnie w pielęgnacji. Warto zwłaszcza nakładać oliwę z oliwek na włosy, dzięki czemu będą one jedwabiście miękkie, puszyste i błyszczące. 

A jak wykorzystać oliwę w pielęgnacji brwi? Oto dwie proste metody, które warto poznać:

  • Wymieszaj niewielką ilość oliwy z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej 30 minut, a następnie zmyj ją letnią wodą.
  • Drugi sposób jest jeszcze łatwiejszy. Podgrzej lekko oliwę z oliwek i masuj nią brwi przez pięć minut. Pozostaw ją na noc.

Jak zagęścić brwi? Dzięki tej metodzie włoski rosną jak szalone

W wielu przypadkach bardzo skuteczne okazuje się mleko. Doskonale odżywia włoski, dzięki czemu rosną szybciej. Jak je stosować? Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Bardzo ważna w tym przypadku jest regularność i cierpliwość. Zabieg należy wykonywać każdego dnia przed pójście spać (najlepiej po zmyciu makijażu). Pierwsze efekt kuracji powinny być po mniej więcej 1-2 tygodniach.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: