Używasz jej na co dzień w kuchni, ale kiedy nałożysz na brwi, staną się gęste i mocne

Piękne i gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, by osiągnąć taki efekt. Sprawdź, co się stanie, jeśli będziesz nakładać na nie produkt, który zwykle używasz podczas gotowania. To łatwy oraz tani sposób na porost i zagęszczenie brwi. Efekty cię zaskoczą!

Więcej domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Układanie brwi za pomocą mydełka. Jak to zrobić?

Wyraziste i gęste brwi to marzenie wielu kobiet, a jednym z popularniejszych ostatnio zabiegów na nie, jest laminacja, która pięknie podkreśla oraz unosi włoski. Jeśli jednak efekt laminacji ma być zadowalający, wcześniej należy zadbać o kondycję brwi, szczególnie jeśli wcześniej ucierpiały one przez zbyt intensywną regulację. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które mają wzmocnić i zagęścić brwi, ale prawda jest taka, że podobny efekt można uzyskać tańszymi, domowymi sposobami.

Nietypowe zastosowanie cebuli - przyspiesza porost i zagęszcza brwi

Dla wielu osób pewnie będzie to zaskoczenie, ale używana na co dzień w naszej kuchni cebula, dzięki zawartości wielu cennych składników, świetnie sprawdzi się również jako "odżywka" do brwi. Ten trik zapewne doskonale znają wasze mamy czy babcie. Jak zatem ją stosować? Najpierw należy dokładnie obrać cebulę, przekroić na pół i wycisnąć z niej sok przy użyciu blendera (wówczas pieszankę należy przecisnąć przez gazę) lub wyciskarki. Powstały płyn od razu nanosimy na brwi i wykonujemy bardzo delikatny masaż (2-3 minuty), by pobudzić cebulki włosków. Po tym czasie należy odczekać jeszcze kilka minut aż sok wyschnie i zmyć płyn letnią wodą. Sok z cebuli posiada siarkę, która przyspiesza wzrost włosów i sprawia, że stają się grubsze. Jak każdy domowy sposób, ten również wymaga systematyczności. Pierwsze efekty powinny być widoczne po 2-3 tygodniach stosowania. Pamiętaj, by podczas nakładania soku z cebuli na brwi oraz jego zmywania uważać na oczy.

Inne domowe sposoby na gęste i szybciej rosnące brwi

Cebula to jedyny domowy trik, dzięki któremu brwi rosną szybciej. Podobnie zadziała również mleko. Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny w mleku i zaaplikować je na włoski, pozostawiając na noc. Mleko sprawi, że nasze włoski będą silniejsze i wzmocnione, przez co staną się również bardziej gęste. 

Więcej o: