Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim twarz. Genialny trik, którego efekt cię zaskoczy

Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich obiadu, ale oprócz walorów smakowych, ziemniaki mają również wiele innych, wręcz zaskakujących zastosowań. Sprawdź, co się stanie, jeśli obierzesz i przekroisz ziemniaka, a następnie przetrzesz nim swoją twarz.

Więcej trików i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, mydło czy zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Śmiało można stwierdzić, że ziemniaki to jedna z najpopularniejszych warzyw w polskich kuchniach. Choć wiele osób nie zdaje sobie sprawy, to wykorzystać je można na wiele różnych sposobów, nie tylko jako dodatek do schabowego czy bazę placków ziemniaczanych. Otóż ziemniaki mają zastosowanie m.in. w pielęgnacji włosów (sok z nich wyciśnięty zapobiega wypadaniu i przyspiesza ich porost), do delikatnego rozciągnięcia butów (należy wcisnąć je w czubki butów tak, by rozpierały ich przednią część i pozostawić na kilka lub kilkanaście godzin) czy nawet do czyszczenia luster oraz szyb (wystarczy przetrzeć nim zabrudzoną powierzchnię i wypolerować). Jednak to wcale nie koniec!

Nietypowe zastosowanie ziemniaka. Przetrzyj nim twarz, a skóra będzie gładka i rozjaśniona 

Ziemniaki mogą świetnie sprawdzić się także jako uzupełnienie pielęgnacji twojej cery - oczywiście jeśli nie jesteś na nie uczulona. W jaki sposób? Wystarczy dokładnie umyć i obrać ziemniaka, a następnie przekroić go na pół. Po dokładnym oczyszczeniu oraz osuszeniu buzi, delikatnie przecieramy nim skórę twarzy. Jeśli natomiast nie chcesz pocierać twarzy ziemniakiem, możesz wycisnąć z niego sok, namoczyć płatek kosmetyczny i nim przetrzeć buzię. Świetną opcją będzie również maseczka z ziemniaka. W tym celu należy zetrzeć go na tarce i powstałą papkę nanieść na skórę. Po upływie 20 minut zmyć delikatnie letnią wodą.

Jakie korzyści przynosi regularne stosowanie ziemniaka na twarz? Otóż skóra staje się gładsza, rozjaśniona, poprawia się jej koloryt, a zmarszczki, przebarwienia czy opuchnięcia pod oczami stają się mniej widoczne.

Więcej o: