Jak zadbać o dłonie zimą? Sposoby na popękaną skórę dłoni

Zima to wymagający okres dla naszych dłoni, które o tej porze roku są szczególnie narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych jak mróz, wiatr i zmieniające się temperatury. To wszystko sprawia, że skóra na dłoniach staje się spierzchnięta i popękana. Co zrobić, by przywrócić jej gładkość i nawilżenie? Podpowiadamy.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zimą nasze dłonie wymagają specjalnej pielęgnacji. Chłodne miesiące to bowiem szczególnie trudny okres dla skóry naszych rąk. Często w pośpiechu zapominamy o rękawiczkach, narażając skórę na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, jak wiatr, mróz, zmieniające się temperatury i powietrze, które prowadzą do jej wysuszenia. Sytuacji nie pomagają także płyny do dezynfekcji, po które z powodu pandemii, sięgamy zdecydowanie częściej niż zwykle.

W efekcie odwodnione i pozbawione odpowiedniej warstwy ochronnej dłonie pękają, stają się szorstkie i spierzchnięte. By uniknąć takich sytuacji, warto zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, by cieszyć się gładką skórą dłoni? Podpowiada nasza makijażystka.

Więcej o: