Ta grzywka to hit 2022 roku. Dzięki trikowi z TikToka obetniesz ją w domu. To banalnie proste

Curtain bangs, czyli grzywka "na Brigitte Bardot" to prawdziwy hit tego roku. Kobiety chcąc odświeżyć swój look często decydują się właśnie na takie cięcie. Okazuje się, że wcale nie trzeba iść do fryzjera, żeby osiągnąć taki efekt.

Więcej urodowych trików znajdziecie na Gazeta.pl

Grzywka curtain bangs jest przedzielona przedziałkiem na środku głowy. Pasma opadające na boki, okalają naszą twarz, tworząc coś na wzór "zasłonek". Ten urodowy trik doskonale sprawdzi się u osób, które chcą złagodzić ostre rysy twarzy lub wysmuklić te bardziej okrągłe. Grzywka curtain bangs nazywana jest również naturalnym liftingiem twarzy, ponieważ wizualnie uwydatnia nasze kości policzkowe. Ta fryzura jest jedną z najbardziej pożądanych w 2022 roku. 

Zobacz wideo

Jak obciąć grzywkę w domu? 

Choć mogłoby się wydawać, że obcinanie grzywki w domowym zaciszu nie jest najlepszym sposobem, to ta dziewczyna udowadnia, że może się to udać. "Style Suzi" na swoim tiktokowym profilu podzieliła się naprawdę bardzo prostym trikiem, a właściwie techniką obcinania grzywki

Zaczynamy od związania włosów w kucyk, pozostawiając wyciągnięte pasma grzywki. Włosy są mokre. Następnie Suzi przedzieliła je na dwa odrębne pasma i skrzyżowała je. Jedną część przypięła do reszty włosów, a drugą precyzyjnie ucięła pod skosem. Później zrobiła dokładnie to samo z drugim pasmem. Na koniec tiktokerka delikatnie wyrównała grzywkę i zaczęła stylizację szczotką. Efekt był zaskakujący! Zresztą zobaczcie sami. 

Curtain bangs - ta fryzura będzie hitem 2022 roku

Choć grzywka wróciła do łask już jakiś czas temu to zdecydowanie curtain bangs przoduje w zestawieniu najpopularniejszych cięć. Kobiety decydują się na nią przede wszystkim dlatego, że nadaje lekkości i kobiecości włosom. Jak modelować taką grzywkę? Najlepszym sposobem będzie suszenie włosów przy wykorzystaniu okrągłej szczotki lub tzw. suszarko-lokówką. Gwiazdy również pokochały ten trend. Na grzywkę w tym stylu zdecydowały się Jennifer Lopez, Chloe Moretz, Georgia May Jagger i wiele innych. Pewne jest, że ten trend zostanie z nami na dłużej, bo kobiety oszalały na jego punkcie. 

Więcej o: