Brwi jak po wyjściu z salonu kosmetycznego? Świetny domowy sposób, który musisz poznać

Jaki produkt do koloryzacji brwi będzie najlepszy? Bardzo często polecaną opcją jest henna do brwi. Jedna z najciekawszych nowości to henna pudrowa. Jak z niej korzystać i jakich możemy spodziewać się efektów? Podpowiadamy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydełko - jak to zrobić?

Henna to barwnik, który jest pozyskiwany z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Doceniano ją wiele wieków temu na Dalekim i Bliskim Wschodzie. Obecnie wykorzystuje się ją m.in. do zdobienia ciała i pielęgnacji włosów. Świetnie sprawdza się także w czasie koloryzacji brwi. 

Brwi jak po wyjściu z salonu kosmetycznego

Jedną z najciekawszych nowości jest henna pudrowa. Ten domowy zabieg upiększa brwi, a dodatkowo je pielęgnuje. Poza tym zapewnia długotrwały efekt - do 4 tygodni na włoskach i do 2 tygodni na skórze. Obecnie w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych jest dostępna pudrowa henna marki Delia. Cena zestawu w zależności od sklepu waha się zazwyczaj w przedziale od 19 do 30 złotych. Jak zapewnia producent:

  • Henna pudrowa zapewnia naturalny odcień na włoskach;
  • brwi stają się perfekcyjnie podkreślone, przyciemnione i optycznie zagęszczone;
  • formuła kosmetyku pozwala na stopniowanie efektu. Po zaschnięciu pierwszej warstwy, dla wzmocnienia rezultatów możemy nałożyć dodatkowe 1-2 warstw, co zagwarantuje ciemniejszy kolor;
  • henna zapewnia długotrwały efekt - do 4 tygodni na włoskach i do 2 tygodni na skórze;
  • jedno opakowanie kosmetyku wystarczy aż na 20 aplikacji.

Inne popularne produkty do koloryzacji brwi

Jedna jeśli jesteś zwolenniczką bardziej tradycyjnych metod, warto zainteresować się innymi popularnymi produktami, które zapewniają bardzo zadowalające efekty. To między innymi:

  • Christian Laurent, Pour La Beaute Luksusowa henna do brwi, jednoskładnikowa;
  • Refectocil Eyelash And Eyebrow Tint, czyli farbka barwiąca, która nadaje długotrwały kolor utrzymujący się do 6 tygodni.

Henna na brwi w domu - o tym pamiętaj

Nie zawsze efekty tego zabiegu są zadowalające. Co może na to wpływać? Oto powszechne błędy, które lepiej wyeliminować. Kluczowe dla trwałości henny są pierwsze 24 h po zabiegu. W tym czasie nie powinnaś stosować żadnych kosmetyków do demakijażu (chodzi oczywiście o okolice brwi). Dlatego też przez 24 h po wykonaniu henny zrezygnuj z makijażu brwi. Oto inne czynności, których należy w tym czasie unikać:

  • zrezygnuj z sauny, basenu i solarium;
  • unikaj promieniowania UV;
  • unikaj kontaktu brwi z szamponami do włosów i odżywkami. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: