Ten pielęgnacyjny trend z TikToka to hit. Na czym polega facial cupping?

Ostatnio na TikToku pojawił się nowy trik pielęgnacyjny, który błyskawicznie podbił serca użytkowniczek platformy. O czy mowa? O facial cuppingu, czyli masażu twarzy za pomocą chińskich baniek. Na czym to polega i jakie są jego efekty?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok stał się już swego rodzaju skarbnicą wiedzy na temat pielęgnacji. I choć część z przedstawianych tam porad przynosi więcej szkody niż pożytku, inne rzeczywiście mogą poprawić wygląd naszej skóry. Ostatnio TikTokiem opanował trend, który błyskawicznie podbił serca użytkowniczek platformy, zachwalających jego działanie. O czym mowa? O facial cuppingu, o którego skuteczności przekonuje, chociażby regularnie stosująca go Kim Kardashian.

Zobacz wideo

Facial cupping to masaż twarzy bańką chińską, wywodzący się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Do jego wykonania używa się silikonowych baniek o małej średnicy. Masaż za ich pomocą ma przynieś naszej twarzy wiele korzyści, m.in. poprawić krążenie krwi, dotlenić i uelastycznić skórę, zmniejszyć obrzęki, stymulować skórę do produkcji kolagenu, a nawet poprawić owal twarzy.

Doda zaskoczyła nową fryzurą. To największy hit! Znacznie skróciła swoje włosy (zdjęcie ilustracyjne)Doda zaskoczyła nową fryzurą. To największy hit! Znacznie skróciła swoje włosy

Jak wykonać masaż za pomocą baniek do twarzy?

1. Na początku dokładnie wymyj skórę i osusz ją

2. Następnie nałóż na twarz ulubiony olejek

3. Delikatnie naciągnij skórę i przyłóż do niej bańkę

4. Masuj twarz kierując się od środka do zewnątrz

5. Czoło i skronie masuj okrężnymi ruchami, a szyję pionowo, kierując się ku żuchwie

Agnieszka WłodarczykPrzejęta Agnieszka Włodarczyk dosadnie o rodzicach zakatowanej Mai. "Jak można być tak obrzydliwie złym śmieciem"

Więcej o: