Ten pielęgnacyjny trend z TikToka to hit. Na czym polega facial cupping?

Ostatnio na TikToku pojawił się nowy trik pielęgnacyjny, który błyskawicznie podbił serca użytkowniczek platformy. O czy mowa? O facial cuppingu, czyli masażu twarzy za pomocą chińskich baniek. Na czym to polega i jakie są jego efekty?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok stał się już swego rodzaju skarbnicą wiedzy na temat pielęgnacji. I choć część z przedstawianych tam porad przynosi więcej szkody niż pożytku, inne rzeczywiście mogą poprawić wygląd naszej skóry. Ostatnio TikTokiem opanował trend, który błyskawicznie podbił serca użytkowniczek platformy, zachwalających jego działanie. O czym mowa? O facial cuppingu, o którego skuteczności przekonuje, chociażby regularnie stosująca go Kim Kardashian.

Zobacz wideo

Facial cupping to masaż twarzy bańką chińską, wywodzący się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Do jego wykonania używa się silikonowych baniek o małej średnicy. Masaż za ich pomocą ma przynieś naszej twarzy wiele korzyści, m.in. poprawić krążenie krwi, dotlenić i uelastycznić skórę, zmniejszyć obrzęki, stymulować skórę do produkcji kolagenu, a nawet poprawić owal twarzy.

Jak wykonać masaż za pomocą baniek do twarzy?

1. Na początku dokładnie wymyj skórę i osusz ją

2. Następnie nałóż na twarz ulubiony olejek

3. Delikatnie naciągnij skórę i przyłóż do niej bańkę

4. Masuj twarz kierując się od środka do zewnątrz

5. Czoło i skronie masuj okrężnymi ruchami, a szyję pionowo, kierując się ku żuchwie

Więcej o: