Zwykle dodajesz do sałatek, teraz nałóż na brwi. Będą rosły jak szalone

Istnieje wiele domowych sposobów, by zagęścić i wzmocnić nasze brwi. Większość produktów, z których można wykonać proste zabiegi, znajduje się w naszej kuchni. Zobaczcie, jak w łatwy i tani sposób odżywić nasze brwi.

Więcej urodowych trików znajdziecie na Gazeta.pl

Piękne, gęste i mocne brwi są jednym z najważniejszych trendów w 2022 roku. Jeszcze kilkanaście lat temu kobiety stawiały na mocno wyregulowane włoski, jednak od dłuższego czasu jest to już po prostu niemodne. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest laminacja brwi, jednak żeby przyniosła ona zadowalające efekty, najpierw musimy sprawić, by nasze włoski były gęste i odpowiednio odżywione. Jest na to genialny sposób.

Zobacz wideo

Oliwa z oliwek. Cudowny eliksir na wzmocnienie brwi 

Oliwa z oliwek od dłuższego czasu wykorzystywana jest w produktach kosmetycznych. Znajdziemy ją w odżywkach do włosów, szamponach i kremach. Od lat Jennifer Lopez stosuje trik z oliwą, dodając ją do ulubionego kremu z filtrem. Dzięki temu jej skóra jest nie tylko odpowiednio nawilżona, ale również odżywiona. Chcąc uzyskać piękne i mocne brwi, które będą rosły jak szalone, również możemy wykorzystać do tego oliwę z oliwek. Składnik ten działa rewelacyjnie. Zawiera kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz K, które zmiękczają, nawilżają i odbudowują mieszki włosowe. Jak dowodzą badania, oliwa z oliwek może zahamować hormon odpowiedzialny za wypadanie włosów, dlatego codzienne stosowanie tego drogocennego eliksiru może zapobiec przerzedzaniu się brwi.

Jak wykonać zabieg z oliwą z oliwek na brwi? Najlepiej jest rozprowadzić ją na włoskach i pozostawić na całą noc. Następnie zmyć ciepłą wodą. Jeśli chcemy zobaczyć jeszcze lepsze efekty, możemy do oliwy dodać odrobinę miodu, dzięki temu efekt nawilżenia będzie jeszcze mocniejszy. 

Inne sposoby na wzmocnienie i zagęszczenie brwi 

Istnieją również inne domowe sposoby na wzmocnienie naszych brwi. Jednym z nich jest przecieranie włosków nasączonym w mleku wacikiem. Wystarczy robić to codziennie przez kilka minut, a następnie umyć twarz ciepłą wodą. Masz w swojej kuchni cebulę? Zrób z niej sok i nałóż na brwi. Pozostaw przez kilkanaście minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Efekty będą zachwycające!

Więcej o: