Jak zagęścić brwi? Niezawodny domowy sposób, dzięki któremu włoski rosną błyskawicznie

Makijażyści twierdzą, że brwi są tak samo ważne dla naszej twarzy, jak rama dla obrazu. Niestety bardzo często przez nieumiejętną regulację tracą one swój dobry kształt. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi?

Jedna z najpopularniejszych metod na piękne brwi zakłada wykorzystanie oleju rycynowego. Jak należy go stosować? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów? Podpowiadamy.

Brwi - jak je zagęścić?

Zdaniem wielu osób świetnym sposobem na zagęszczenie brwi jest regularne stosowanie oleju rycynowego. Jego pochodne są wykorzystywane m.in. w produkcji wosków, mydeł, farb oraz perfum. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji. Co istotne, olej ten kupicie w większości aptek, a jego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Warto więc sprawdzić, czy ta metoda sprawdzi się także w waszym przypadku.

Jak więc wprowadzić olej rycynowy do pielęgnacji brwi? Produkt aplikuj codziennie wieczorem (po zmyciu makijażu) bezpośrednio na brwi. Możesz posłużyć się patyczkiem do uszu lub cienkim pędzelkiem. 

Jak zagęścić brwi? O tym pamiętaj

Wiele osób szuka informacji na temat tego, jakie efekty na brwi zapewnia olejek rycynowy. Musimy jednak pamiętać, że olejek to nie to samo, co olej. Przez pojęcie olejku rozumiemy olejki eteryczne. A w trakcie pielęgnacji brwi korzystamy z olejów.

Inne domowe metody na zagęszczenie brwi

W pielęgnacji brwi możemy wykorzystać między także cebulę. Zawiera ona związki siarki stymulujące wzrost włosów. Warto przygotować sok z cebuli, dzięki któremu możemy poprawić wygląd brwi. Oto przepis krok po kroku.

  • Przekrój cebulę na pół;
  • za pomocą wyciskarki lub blendera wyciśnij z niej sok;
  • nanieś na oczyszczone brwi sok;
  • starannie masuj je przez mniej więcej pięć minut;
  • pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach;
  • dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: