Jak pielęgnować skórę zimą? Sprawdzone rady naszej makijażystki

Zima to wymagający okres dla naszej skóry, która jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak mróz, wiatr i suche powietrze. Jak o nią zadbać, by cieszyć się gładką i nawilżoną skórą także w zimowe miesiące?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zima to prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Mróz, zimny wiatr i częste zmiany temperatury, to czynniki, które negatywnie wpływają na jej stan, sprawiając, że staje się sucha i popękana. Co więcej, zimą często borykamy się też z niedoborem witamin i składników odżywczych, co dodatkowo odbija się na kondycji naszej cery. W efekcie staje się poszarzała, pojawiają się na niej przebarwienia i trudno do zwalczenia zmiany skórne. Chłodniejsze miesiące to więc czas, w którym nasza skóra wymaga specjalnej troski. Jak więc o nią zadbać w tym okresie?

I tak jak zimą ubieramy się na cebulkę, tak samo powinniśmy podchodzić do pielęgnacji skóry, stawiając na wieloetapową pielęgnację. Nasza makijażystka podpowiada, jak zadbać o cerę w ten szczególnie wymagające dla niej miesiące, by cieszyć się zdrową i piękną skórą.

Więcej o: