Czerwona szminka na usta? Niekoniecznie! Nałóż ją na twarz, a efekty cię zaskoczą

Twoja cerze brak blasku, a pod oczami pojawiły się nieestetyczne sińce? Ten trik z TikToka skutecznie pomoże ci się z nimi uporać, zapewniając efekt promiennej, rozświetlonej cery. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie... czerwonej szminki. Sprawdź, dlaczego warto nałożyć ją na twarz.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok pełen jest zaskakujących makijażowych trików, z których wiele nie tylko ułatwia życie, ale też pokazuje nieznane nam dotąd zastosowania popularnych kosmetyków, jak chociażby trik z użyciem płynu micelarnego, jako pianki do twarzy. Tym razem jedna z internautek podzieliła się na TikToku zaskakującym trikiem z wykorzystaniem szminki.

Zobacz wideo

Nałóż szminkę na... twarz. Zaskakujący trik z TikToka

Wbrew pozorom nie chodzi wcale o malowanie ust! TikTokerka pokazała jaki efekt możemy uzyskać, nakładając szminkę na... twarz. I chociaż rzeczywiście wiele kobiet używa czerwonej szminki, także jako różu do policzków. Ta internautka poszła jednak o krok dalej, nakładając ją także na nos, czoło i skronie. Następnie roztarła kosmetyk pędzlem i nałożyła pozostałe produkty - korektor, bronzer i podkład, blendując je gąbeczką, tak by wtopiły się w nałożoną wcześniej szminkę. Dzięki temu uzyskała ona efekt promiennej, zdrowej cery pełnej blasku, którego tak brakuje nam w zimowe miesiące, kiedy skóra staje się zszarzała i przesuszona. 

Pamiętajcie też o odpowiedniej higienie - chcąc skorzystać z tego triku, najlepiej użyć nowej szminki, której nie używałyście wcześniej do malowania ust. W innym wypadku przeniesiecie na twarz bakterie, które mogą wywołać poważne problemy skórne. 

Czerwona szminka na sińce pod oczami

Czerwona szminka świetnie niweluje też sińce pod oczami, skutecznie zastępując korektor. Musimy jednak pamiętać o doborze odpowiedniego odcienia pomadki do koloru naszych sińców. Zasinienia pod oczami zazwyczaj przybierają odcienie zielono-niebieskie lub niebiesko-fioletowe. Chcąc zneutralizować pierwsze z nich, powinniśmy sięgnąć po szminkę w ciepłoczerwonym kolorze, natomiast w przypadku tych drugich lepiej sprawdzi się szminka o żółto-pomarańczowym odcieniu. 

Wypróbujecie?

Więcej o: