Brwi permanentne: jak się je robi? Ile czasu trwa gojenie?

Brwi permanentne to coraz popularniejszy zabieg w salonach kosmetycznych. Codzienne poprawianie urody bywa uciążliwe - szczególnie wtedy, gdy niebezpiecznie zbliża się moment wyjścia do pracy czy na uczelnię. Brwi permanentne świetnie sprawdzą się dla każdego, komu natura poskąpiła ładnego kształtu łuku oraz odpowiedniej gęstości i barwy włosków.

Brwi permanentne – metody wykonania makijażu

Brwi permanentne to sposób na skórcenie czasu potrzebnego na codzienny make up. Najpopularniejszym makijażem permanentnym jest poprawa wyglądu i kondycji brwi. Dzięki nim całe oko oraz rzęsy zyskują na wyglądzie, stają się wyraziste, optycznie większe, a przede wszystkim bardziej widoczne. Brwi permanentne to trwały makijaż polegający na wtłoczeniu, przy pomocy igły, barwnika pod skórę (jest to swoiste tatuowanie). Za pomocą specjalnego urządzenia, pracownik wykonuje rysunek pod skórą, który w optymalnych warunkach może utrzymać się nawet 2 lata.

We współczesnej kosmetyce i kosmetologii wykorzystuje się różne metody pozwalające zrobić efektowne brwi permanentne, które będą prezentować się bardzo naturalnie. Najpopularniejsze są:

  • ombre – metoda ta polega na delikatnym cieniowaniu urządzeniem. Brwi permanentne po takim  zabiegu wyglądają naturalnie i do złudzenia przypominają rysunek wykonany kredką,
  • mikroblading, czyli metoda piórkowa – jest to nowoczesna technika polegająca na rysowaniu igłą pojedynczych włosków. Tak wykonany makijaż permanentny świetnie oddaje naturalną, ale podkreśloną urodę twarzy kobiety,
  • metoda pudrowa – polega na nałożeniu na brwi specjalnego pudru lub pomady, która imituje gęste i przyciemnione brwi.

Brwi permanentne – jak się robi?

Jak się robi brwi permanentne? Pierwszym krokiem jest znieczulenie łuku brwiowego. Ta czynność ma na celu uspokojenie pacjentki i stworzenie jej jak największego komfortu w trakcie zabiegu. W tym czasie klientka może wybrać kolor brwi, ich gęstość i kształt. Po naszkicowaniu na twarzy zarysu makijażu, linergistka przystępuje do pracy. Ostateczny efekt widoczny jest dopiero po całkowitym wygojeniu się brwi, co może nastąpić nawet po kilku miesiącach.

Brwi permanentne – gojenie

Marzą Ci się piękne brwi permanentne? Gojenie to proces, który może niektórych zniechęcać do zabiegu. Ten rodzaj makijażu cieszy się coraz większą popularnością, dlatego warto zasięgnąć wszystkich informacji na temat jego trwałości, wpływu na cerę, pielęgnacji brwi podczas gojenia oraz czasu zagojenia się ranek. Gojenie brwi następuje w ciągu około 2 tygodni. Aby nie narazić ich na uszkodzenie i nie zniszczyć kształtu uzyskanego w trakcie misternie wykonanego zabiegu, należy bezwarunkowo zastosować się do zaleceń linergistki. Brwi permanentne nieudane najczęściej nie są efektem nieprawidłowości podczas zabiegu, ale braku właściwej pielęgnacji w procesie gojenia się ranek.

Zobacz wideo Układanie i utrwalanie brwi za pomocą mydełka. Jak to zrobić?

Brwi permanentne. Pięlęgnacja dzień po dniu

O brwi permanentne należy dbać dzień po dniu. Szczególna ostrożność konieczna jest podczas procesu gojenia. Najważniejszym zaleceniem jest niewystawianie twarzy na działanie promieniowania słonecznego. Należy również zrezygnować z solarium. Gdy musimy znaleźć się poza domem w pełnym słońcu, należy nałożyć okulary przeciwsłoneczne i posmarować twarz kremem z filtrem UV.

Warto także ograniczyć ćwiczenia fizyczne. Wyjście na siłownię czy bieganie są przeciwwskazaniem do stosowania, ponieważ nadmierna potliwość wokół brwi może przyczynić się do spływania wilgoci na świeżą rankę. To może skutkować pieczeniem i ogólnym dyskomfortem. Podczas gojenia się brwi permanentnych należy bardzo delikatnie myć twarz, aby nie podrażnić wrażliwych okolic.

Brwi permanentne: strupki podczas gojenia

Gdy brwi permanentne zaczynają się goić, pojawiają się strupki. Nie wolno ich zdrapywać, ponieważ mogą pozostawić blizny. W pierwszych dniach po zabiegu nie należy spać w pozycji „na brzuchu", ponieważ dotyk poduszki może naruszyć świeży rysunek i wygojone brwi permanentne mogą stracić nieco ze swojego kształtu.

Prawidłowo wykonane brwi permanentne po wygojeniu mogą przetrwać nawet 2 lata – pod warunkiem ich właściwej pielęgnacji.

Zobacz też: Czerwona szminka na usta? Niekoniecznie! Nałóż ją na twarz, a efekty cię zaskoczą

Więcej o: