Masz ten produkt w swojej lodówce. Nałóż go na włosy, a efekt cię zachwyci

Domowe sposoby pielęgnacji włosów cieszą się od lat ogromną popularnością. Są nie tylko tanie, lecz także często niezwykle skuteczne. Jedną z takich popularnych metod jest maseczka z jajka. Podpowiadamy, jak ją przygotować i jak stosować na włosy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków?

Właściwości jajek są doceniane od lat w kosmetyce naturalnej. Możesz je stosować jako dodatek do gotowych kosmetyków lub nawet samodzielnie. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie maseczka na włosy, która zapewnia rewelacyjne efekty.

Maseczka z jajka na piękne włosy 

Zwolennicy tej maseczki twierdzą, że dzięki niej kosmyki stają się lśniące, gładkie i miękkie. Białka doskonale zapobiegają się łamaniu naszych pasm. Z koeli żółtka zawierają m.in. duże ilości siarki, dzięki czemu łagodzą łupież i zmniejszają wypadanie włosów. Poza tym jako naturalny emulgator doskonale wiążą ze sobą składniki maseczek.

Maseczka z jajka na włosy krok po kroku

Aby przygotować maseczkę, potrzebne będą dwa jajka oraz łyżka dowolnego oleju. Składniki należy połączyć ze sobą w miseczce. Następnie:

  • Myjemy włosy;
  • nanosimy maseczkę na włosy;
  • nakładamy na głowę czepek kąpielowy;
  • po kwadransie zmywamy maseczkę letnią wodą;
  • nakładamy na włosy odżywkę, a na koniec zabiegu zmywamy ją (nie robimy tego, jeśli stosujemy odżywkę bez spłukiwania). 

Maseczka z jajka na włosy - o tym pamiętaj

Podobnie jak w przypadku innych domowych sposobów bardzo ważna jest jednak regularność i wytrwałość - po jednym zabiegu nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów. Radzi się, by taką maseczkę nakładać na włosy dwa razy w tygodniu. 

Więcej o: