Makijaż dzienny czy wieczorowy? Zdecyduj, jak umaluje się nasza makijażystka

Podkreśla naszą urodę, dodaje pewności siebie, maskuje mankamenty. Makijaż to ważny element naszych stylizacji, dlatego warto dostosować go odpowiednio do okazji. Sprawdź i wybierz propozycje naszej makijażystki na idealny makijaż dzienny i wieczorowy.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Istnieje wiele rodzajów makijażu. Spośród nich możemy wymienić jednak dwa podstawowe: makijaż dzienny oraz wieczorowy. Jak sama nazwa wskazuje, nadają się one na zupełnie inne okazje.

Makijaż dzienny to makijaż, jaki nosimy na co dzień - do pracy, szkoły czy na zakupy. Podczas jego wykonywania powinniśmy kierować się przede wszystkim minimalizmem. Ma on podkreślać atuty naszej twarzy, ale przede wszystkim wyglądać naturalnie. Ma on też sprawić, by nasza twarz wyglądała na wypoczętą i rozpromienioną, powinniśmy więc stawiać na jasne, naturalne kolory.

Jak wzmocnić paznokcie? Te domowe sposoby za grosze dadzą lepszy efekt niż wizyta u kosmetyczki! Jak wzmocnić paznokcie? Poznaj trzy domowe sposoby za grosze

Makijaż wieczorowy doskonale sprawdzi się z kolei podczas większych wyjść. Od dziennego różni się przede wszystkim intensywnością. W tym przypadku możemy wykazać się większą kreatywnością, stawiając na błysk i mocniejsze kolory. Najbardziej rozpoznawalne elementy makijażu wieczorowego to przydymione oko i czerwone usta.

Jeśli jednak szukasz oryginalnych inspiracji na makijaż wieczorowy, czy też dzienny, sprawdź propozycje naszej makijażystki. 

Więcej o: