Jeszcze niedawno mało kto się na nie decydował. Teraz takie brwi wracają do łask

Kontrowersyjny trend zaskoczy z pewnością wiele osób. Okazuje się, że ekstremalnie cienkie brwi rodem z lat 90. znowu stają się modne.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydło krok po kroku

W ostatnich latach gęste i wyraziste brwi cieszyły się ogromną popularnością. Okazuje się jednak, że w najbliższym czasie może to ulec zmianie. To dlatego, że ekstremalnie cienkie brwi wracają do łask. Jest to prawdopodobnie efekt fascynacji pokolenia Z trendami sprzed lat.

- Pojawianie się tej mody wydaje się nieuniknione. Naturalne brwi znów będą musiały ulec pęsecie - powiedział w rozmowie z "Vogue" wizażysta Troy Surratt.

 

Ekstremalnie cienkie brwi z lat 90. wracają do łask

Są to brwi bardzo precyzyjnie wyregulowane pęsetą. Mają one jednakową szerokość na całej długości, są dosyć wyraziste i kontrastujące z cerą. Świat mody pokochał ten trend. Od jakiegoś czasu ogromną fanką tej stylizacji jest modelka Bella Hadid. Kilka dni temu w bardzo cienkich brwiach pojawiły się modelki na pokazie u Tii Adeoli z kolekcjami na sezon jesień-zima 2022.

Cienkie brwi - komu pasuje taka stylizacja?

Jednak jak podkreślają styliści, nie każdy będzie wyglądał dobrze w takich brwiach. Sprawdzą się one przede wszystkim u osób o kwadratowym kształcie twarzy, gdyż taka stylizacja może delikatnie go złagodzić. Poza tym może ona okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku osób z twarzą w kształcie serca. Warto jednak zwrócić uwagę na zachowanie dosyć łagodnego łuku. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: