Nałóż ten produkt na brwi, a efekt cię zachwyci. Hit prosto z szafki kuchennej

Wyraziste brwi to marzenie wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt? Wcale nie musisz wydawać fortuny! Z pomocą przyjdzie produkt, który prawdopodobnie masz w swojej kuchni. To jeden z lepszych domowych sposóbów, dzięki któremu włoski rosną błyskawicznie.

Więcej domowych sposobów na pielęgnację znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić brwi? Proste sposoby

Mówi się, że brwi dla twarzy są jak rama dla obrazu. Nic więc dziwnego, że kobietom zależy na tym, by wyglądały perfekcyjnie. Do tego dochodzą jeszcze trendy, które lansują gęste i wyczesane brwi, co sprawia, że wiele kobiet marzy o tym, by ich brwi były wyraziste. Oczywiście wygląd brwi podyktowany jest przede wszystkim genami, jednak odpowiednia pielęgnacja również może pomóc w poprawie ich wyglądu, szczególnie jeśli wcześniej ucierpiały np. przez zbyt intensywną regulację. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które mają wzmocnić i zagęścić brwi, ale podobny efekt można uzyskać tańszymi, domowymi sposobami.

Ten produkt znajdziesz w swojej kuchni. Nałóż go na brwi i ciesz się spektakularnym efektem

Wiele osób będzie pewnie zaskoczonych, ale używana na co dzień w naszej kuchni cebula, dzięki zawartości wielu cennych składników, świetnie sprawdzi się jako "odżywka" do brwi. To trik, który zapewne doskonale znają wasze mamy czy babcie. Sok z cebuli jest bowiem bogaty m.in. w siarkę, która stymulują wzrost włosków i sprawia, że stają się one grubsze.

Jak ją stosować? Najpierw umyj i obierz cebulę, a następnie przekrój ją na pół i wyciśnij z niej sok przy użyciu wyciskarki lub blendera (wówczas powstałą papkę przeciśnij przez gazę, by uzyskać sam sok). Świeży sok z cebuli nałóż na brwi i wykonaj delikatny masaż, by pobudzić cebulki włosków. Odczekaj 10-15 minut aż sok wyschnie i zmyj letnią wodą. Stosuj kilka razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinny być widoczne po 2-3 tygodniach. Pamiętaj, by przed zastosowaniem tego triku wykonać próbę uczuleniową. Podczas samego nakładania soku z cebuli na brwi oraz jego zmywania uważaj na oczy

Jeśli natomiast nie możesz stosować cebuli na brwi, istnieje jeszcze jeden domowy i tani sposób, po którym brwi będą szybciej rosnąć. Mowa o mleku! Wystarczy nanieść mleko na włoski i pozostawić na noc. Taki zabieg sprawi, że włoski znacznie się wzmocnią.

Więcej o: